Zasady przyznawania dofinansowań na szkolenia ze środków unijnych

Środki Unii Europejskiej przyznawane są na wiele różnych inwestycji. W ciągu ostatnich lat znacząco rozwinął się przede wszystkim rynek usług edukacyjnych, dzięki którym możemy rozwijać swoje umiejętności i tym samym stawać się atrakcyjnymi i wykwalifikowanymi przedstawicielami różnych zawodów.

12 października 2018
zdjęcie - Zasady przyznawania dofinansowań na szkolenia ze środków unijnych

 

Środki Unii Europejskiej przyznawane są na wiele różnych inwestycji. W ciągu ostatnich lat znacząco rozwinął się przede wszystkim rynek usług edukacyjnych, dzięki którym możemy rozwijać swoje umiejętności i tym samym stawać się atrakcyjnymi i wykwalifikowanymi przedstawicielami różnych zawodów.

Szkolenia mogą być dofinansowane nawet w 80%. Głównym założeniem finansowania jest szkolenie już pracujących osób, dzięki którym mogą one zdobyć wybrane przez właściciela firmy kompetencje.

Aby móc skorzystać z dofinansowania, przedsiębiorca zobligowany jest do wykonania konkretnych czynności:

  • Wyszukanie interesującego szkolenia dla pracownika lub pracowników firmy
  • Wysłanie zgłoszenia do operatora, który działa na terenie konkretnego województwa (w którym zarejestrowane jest przedsiębiorstwo)
  • Otrzymanie unikalnego numeru od operatora po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku
  • Zgłoszenie do wybranego szkolenia pracownika lub pracowników

Operatorzy działają we wszystkich województwach w Polsce. Są oni jednak nie tylko osobami, do których musimy zgłosić się w celu rejestracji pracownika na szkolenie, ale również pełnią rolę koordynatorów całego projektu. Funkcja ta sprawia, że możemy zgłosić się do nich ze wszelkimi problemami lub pytaniami i w krótkim czasie otrzymać pomoc.

Dużym ukłonem w stronę przedsiębiorców jest możliwość stworzenia indywidualnego, oryginalnego szkolenia, które będzie oparte na podstawie wytycznych wydanych przez pracodawcę. Jest to szczególnie ważne w przypadku szkoleń specjalistycznych dotyczących niszowych branży.

Dzięki temu oparte na naszych założeniach szkolenie będzie kompleksowo poruszać wybrane zagadnienia. W tym celu również powinniśmy zgłosić się do operatora działającego na terenie województwa, w którym zarejestrowane jest przedsiębiorstwo, co ułatwi przejście przez wszystkie procedury.

Szczegółowe wytyczne, kontakt do operatorów oraz spis dostępnych szkoleń realizowanych w poszczególnych województwach znajdziemy w Bazie Usług Rozwojowych.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.