Impreza tematyczna jako pomysł na integrację

Gry terenowe, gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne… To tylko początek listy modnych, ciekawych, ale jednak mimo wszystko dość popularnych, a co za tym idzie nieco opatrzonych już pomysłów na zabawy integracyjne.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Impreza tematyczna jako pomysł na integrację

Impreza tematyczna jako pomysł na integrację

Gry terenowe, gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne… To tylko początek listy modnych, ciekawych, ale jednak mimo wszystko dość popularnych, a co za tym idzie nieco opatrzonych już pomysłów na zabawy integracyjne. Planując organizację tego typu wydarzenia warto więc zdobyć się na nieco więcej kreatywności i zorganizować coś nietuzinkowego i rzadko spotkanego. Dobrym, a zarazem zabawnym i gwarantującym dobrą zabawę rozwiązaniem może okazać się impreza tematyczna.

Zalet takiego wyboru jest co najmniej kilka. Po pierwsze impreza tematyczna nie musi być wyjazdowa. Może zostać zorganizowana na miejscu, w mieście w którym znajduje się siedziba firmy. To pozwala znacząco oszczędzić i zredukować koszty organizacji wydarzenia o charakterze integracyjnym. Drugą ogromną zaletą imprezy tematycznej jest łatwość doboru rozrywek, które nie będą kojarzyć się bezpośrednio z pracą, a przez co nie będą nudne i męczące dla zespołu. Można więc zorganizować elegancką imprezę w styli lat dwudziestych czy też szalonych lat sześćdziesiątych.

Aktywizacja pracowników i konieczność uprzedniego przygotowania przebrań sprawia, że zespól rozmawia o wydarzeniu wcześniej, szykuje się do niego, planuje stylizacje - słowem czeka na imprezę firmową. Dzięki temu członkowie zespołu mają wspólny temat i integrują się już w okresie przygotowywania się do imprezy. Takie niewymuszone, nieformalne rozmowy niejednokrotnie sprawdzają się lepiej i dają lepsze efekty niż szkolenia team building.

Przebierana impreza tematyczna może stanowić także okazję do pobudzenia kreatywności poszczególnych członków zespołu. Dla kierownictwa jest to także idealna okazja, aby zaobserwować zachowania poszczególnych pracowników i ocenić ich pomysłowość, kreatywność i innowacyjność. Bez trudu można zrobić to na podstawie przygotowanych przebrać czy też dobranych dodatków. W oparciu o to możemy także ocenić poziom zaangażowania pracowników. Takie obserwacje poczynione na neutralnym gruncie warto kontynuować w środowisku zawodowym i na ich podstawie wyciągnąć wnioski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.