Impreza tematyczna jako pomysł na integrację

Gry terenowe, gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne… To tylko początek listy modnych, ciekawych, ale jednak mimo wszystko dość popularnych, a co za tym idzie nieco opatrzonych już pomysłów na zabawy integracyjne.

zdjęcie - (the_title())


Impreza tematyczna jako pomysł na integrację

Gry terenowe, gry scenariuszowe czy też warsztaty kulinarne… To tylko początek listy modnych, ciekawych, ale jednak mimo wszystko dość popularnych, a co za tym idzie nieco opatrzonych już pomysłów na zabawy integracyjne. Planując organizację tego typu wydarzenia warto więc zdobyć się na nieco więcej kreatywności i zorganizować coś nietuzinkowego i rzadko spotkanego. Dobrym, a zarazem zabawnym i gwarantującym dobrą zabawę rozwiązaniem może okazać się impreza tematyczna.

Zalet takiego wyboru jest co najmniej kilka. Po pierwsze impreza tematyczna nie musi być wyjazdowa. Może zostać zorganizowana na miejscu, w mieście w którym znajduje się siedziba firmy. To pozwala znacząco oszczędzić i zredukować koszty organizacji wydarzenia o charakterze integracyjnym. Drugą ogromną zaletą imprezy tematycznej jest łatwość doboru rozrywek, które nie będą kojarzyć się bezpośrednio z pracą, a przez co nie będą nudne i męczące dla zespołu. Można więc zorganizować elegancką imprezę w styli lat dwudziestych czy też szalonych lat sześćdziesiątych.

Aktywizacja pracowników i konieczność uprzedniego przygotowania przebrań sprawia, że zespól rozmawia o wydarzeniu wcześniej, szykuje się do niego, planuje stylizacje - słowem czeka na imprezę firmową. Dzięki temu członkowie zespołu mają wspólny temat i integrują się już w okresie przygotowywania się do imprezy. Takie niewymuszone, nieformalne rozmowy niejednokrotnie sprawdzają się lepiej i dają lepsze efekty niż szkolenia team building.

Przebierana impreza tematyczna może stanowić także okazję do pobudzenia kreatywności poszczególnych członków zespołu. Dla kierownictwa jest to także idealna okazja, aby zaobserwować zachowania poszczególnych pracowników i ocenić ich pomysłowość, kreatywność i innowacyjność. Bez trudu można zrobić to na podstawie przygotowanych przebrać czy też dobranych dodatków. W oparciu o to możemy także ocenić poziom zaangażowania pracowników. Takie obserwacje poczynione na neutralnym gruncie warto kontynuować w środowisku zawodowym i na ich podstawie wyciągnąć wnioski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.