Po co komu szkolenia wyjazdowe?

Zakłady pracy coraz częściej decydują się na wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników. Organizacja eventów i takich wyjazdów zazwyczaj zlecana jest firmom, które się w tym specjalizują. Fachowcy są w stanie naprawdę zorganizować świetny wyjazd, który będzie niósł za sobą pozytywne skutki dla pracodawcy.

zdjęcie - (the_title())

Po co komu szkolenia wyjazdowe?

Zakłady pracy coraz częściej decydują się na wyjazdy dla swoich pracowników. Organizacja eventów i takich wyjazdów zazwyczaj zlecana jest firmom, które się w tym specjalizują. Fachowcy są w stanie naprawdę zorganizować świetny wyjazd, który będzie niósł za sobą pozytywne skutki dla pracodawcy.

Zalety szkoleń wyjazdowych

Tak naprawdę szkolenia wyjazdowe są nie tylko czasem, gdy pracownik zdobywa nowe umiejętności i ćwiczy te nabyte już wcześniej.

Szkolenia wyjazdowe to również imprezy integrujące zespół, ponieważ w trakcie ich trwania pracownicy mają możliwość spędzenia ze sobą większej ilości wolnego czasu.

To w trakcie ich trwania zawiązują się nowe przyjaźnie, znajomości, a czasem nawet i miłości.

Zaletą wyjazdowych szkoleń integracyjnych jest to, że pracownik poświęca się w całości zadaniom i celom jakie są przed nim stawiane na takim wyjeździe. Nie zastanawia się nad niczym innym, tylko i wyłącznie nad tym aby spełnić oczekiwania pracodawcy.

Na takim wyjeździe pracodawca ma szansę naprawdę dobrze poznać swoich pracowników. To właśnie w trakcie różnego rodzaju wspólnych wyjazdów można zauważyć słabe i mocne strony poszczególnych osób.

Przebywając wraz z współpracownikami przez kilkadziesiąt godzin nie ma możliwości ukrycia swoich słabych stron. Można natomiast dobrze się zareklamować jeśli ktoś jest oczywiście w stanie to uczynić.

Jak więc widać firmowe wyjazdy są bardzo przydatne dla pracodawców jak i mogą być świetnym sposobem na reklamę swojej osoby przez pracownika. Trzeba jednak potrafić robić to w odpowiedni sposób.

Wady szkoleń wyjazdowych?

Przede wszystkim główną wadą jest koszt takiego wyjazdu, który jest wyższy jeśli pracowników jest większa grupa.

Pracodawca ma jednak więcej zalet takiego wyjazdu niż wad. Pracownicy również nie zawsze są zadowoleni z tego, że szkolenia wyjazdowe i imprezy pracownicze mają miejsce.

Przede wszystkim jest to spowodowane koniecznością pozostawienia swojej rodziny na pewien okres czasu. Nie każdemu to odpowiada.

O ile osoby wolne, które nie mają rodzin, z reguły nie mają nic przeciwko takim służbowym wyjazdom, to ci, którzy rodziny posiadają, nie są zadowoleni.

Z niektórych wyjazdów można się wykręcić jednak nie da się tego czynić za każdym razem. Pracodawcy nie zawsze są w stanie niechęć do dłuższego wyjazdu zrozumieć, co jest niestety sporą wadą tego typu szkoleń i imprez.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.