Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku - wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony.

8 lutego 2019
zdjęcie - Pomysły na spotkanie integracyjne


Pomysły na spotkanie integracyjne

Spotkanie integracyjne to bardzo ważny moment dla każdego zespołu. Wówczas nasi pracownicy mają szansę się poznać, pracodawca też widzi ich w nieco mniej oficjalnym środowisku - wszyscy mają wzajemnie szansę ocenić swoje wady i zalety, mocne i dobre strony. Jeśli takie spotkanie integracyjne przebiegnie zgodnie z planem, to nie tylko uczestnicy się poznają, lecz również naturalnie każdy zajmie swoje miejsce w grupie. Pytanie jednak pozostaje dość otwarte - jak zorganizować takie spotkania integracyjne?

Różne scenariusze spotkań integracyjnych

Przede wszystkim warto powiedzieć, że nie ma na szczęście jednego ustalonego schematu spotkań integracyjnych. Można wymyślić wiele naprawdę bardzo ciekawych rzeczy - wszystko w zależności od tego, czego potrzebuje nasza grupa, aby dobrze się zintegrować. Jakie możemy wymienić te mniej i bardziej konwencjonalny pomysły na szkolenia teambuilding?

 1. Survival i outdoor
  Zacznijmy od omówienia pokrótce przeróżnych szkoleń typu outdoor i survival. Czym one się charakteryzują? Otóż spotkania w tym stylu na pewno będą wręcz obfitować w przeróżne emocje. Tutaj bowiem spotkamy się z prawdziwymi wyzwaniami. Pomysłów jest wiele - może to być szkolenie survivalowe, wspólne wspinanie się, bieg typu runmageddon, gry terenowe i wiele, wiele innych atrakcji.
  Zasadniczo tego typu spotkania integracyjne bardzo szybko i sprawnie pomagają nam wyłonić lidera w grupie oraz osoby tzw " pielęgniarki", które łagodzą sytuację. Powinien także ukazać się outsider, czyli osoba idąca zawsze nieco pod prąd. Generalnie również zajęcia outdoorowe pomogą nam wytypować osoby, które kiepsko sobie radzą w warunkach stresowych.
 2. Gry miejskie
  Ciekawą formą spotkań integracyjnych są także różne gry miejskie albo escape roomy. Takie zabawy pomagają pracownikom szybko określić swoje miejsce w grupie, wysilić kreatywność i jednocześnie poznać się i dobrze zabawić.
 3. Wypoczynek razem
  Warto również pomyśleć o w zasadzie zupełnym przeciwieństwie zajęć outdoorowych a mianowicie o szkoleniach teambuilding związanych głównie z rekreacją i wypoczynkiem.
  Idealnym pomysłem mogą być tutaj sauny, czy basen. Tu możemy zaobserwować bardziej codzienną stronę naszych pracowników - czy umieją wypoczywać, czy raczej tylko żyją pracą. Ponadto w takich relaksujących warunkach pracownicy odprężą się, zaczną rozmawiać na bardziej prywatne tematy. Słowem poznają się lepiej nie tylko od strony zawodowej, ale przede wszystkim od prywatnej!
 4. Artystycznie i kreatywnie
  Co zaś możemy zrobić, jeśli chcemy rozbudzić w naszych pracownikach nieco kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów? Otóż wówczas można zorganizować spotkania integracyjne związane szeroko z artystycznymi kierunkami. Mogą to być lekcje tańca, garncarstwa, ceramiki, projektowania - wybór też wcale nie jest mały. Gry szkoleniowe oparte na artystycznych założeniach pomogą naszej grupie poznać się w miłej atmosferze oraz odetchnąć nieco od szarej codzienności. Możliwe, że znajdziemy także w grupie talenty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy!

Odpowiednia firma

Jak zatem widać - przeróżnych możliwości jest naprawdę wiele. Pytanie jednak pozostaje, jak wybrać odpowiednią firmę organizującą tego typu eventy? Otóż przede wszystkim warto zawsze poczytać różne opinie i komentarze. Nie jest to źródło obiektywnej prawdy, niemniej jednak różne powtarzające się skargi, dadzą nam pewien obraz danej firmy i zmuszą do poszukania czegoś lepszego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Warto też podpytać naszych partnerów w biznesie, z usług jakich firm korzystali. Ważne jest także to, żeby w danej firmie znalazł się naprawdę doświadczony pracownik, który pomoże nam wybrać najlepszy rodzaj szkolenia. Czasem bowiem wiemy, na czym nam zależy, jednak nie wiemy, jakie spotkania integracyjne pomogą nam osiągnąć nasz cel.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej drobnej, ale bardzo istotnej sprawie. Otóż za każdym razem musimy wziąć pod uwagę predyspozycje i możliwości naszych pracowników. Choć oczywiście nie jest to regułą. Wyjazd survivalowy dla osób po 50- ce, oczywiście odpowiednio przygotowany, może także dać bardzo ciekawe rezultaty!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Dobrym rozwiązaniem  sytuacji niedoboru właściwych kandydatów jest  rekrutacja wewnętrzna. Proces w którym pracodawca oczekuje kandydatów już dawno zatrudnionych w danej firmie, którzy będą ze sobą rywalizować o to miejsce na kilka sposobów.

Wbrew pozorom, Generacja Z nie chce żyć przyklejona do ekranów swoich komórek. Są oni bardziej skupieni na własnej prywatności niż pokolenie milenialsów. Nie dzielą się wszystkimi szczegółami swojego życia. Zamiast tego, dokładnie wybierają, czym się dzielić i co udostępniać w wybranym środowisku.

Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.

Nie ma jednej sztywnej definicji, określającej HR Business Partnera, każda organizacja i jednostka postrzega jego rolę na swój sposób. Istnieją jednak pewne główne założenia i wspólne spójne cechy.

Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem a uczniem, polegająca na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału ucznia. Jak to osiągnąć? Gdzie szukać mentorów i skąd czerpać inspiracje?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.