Team building – obowiązkowa lista zadań dla menadżera

Aby wyjazd integracyjny przyniósł swoje oczekiwane efekty musi być ciekawie zorganizowany, a wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Improwizacja w tym wypadku raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze. Dlatego nad poprawnością organizacji całego wyjazdu powinien czuwać menadżer lub osoba specjalnie do tego wyznaczona będąca liderem danej grupy.

Gamma - Team building - obowiązkowa lista zadań dla menadżera

Teambuilding - obowiązkowa lista zadań dla menadżera

Aby wyjazd firmowy przyniósł swoje oczekiwane efekty musi być ciekawie zorganizowany, a wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Improwizacja w tym wypadku raczej nie sprawdzi się zbyt dobrze. Dlatego nad poprawnością organizacji całego wyjazdu powinien czuwać menadżer lub osoba specjalnie do tego wyznaczona będąca liderem danej grupy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Pamiętać on musi o kilku podstawowych elementach, które właściwie wykonane mogą stanowić klucz do udanego wyjazdy, dlatego warto by przygotował sobie listę i odhaczał zrealizowane już cele.

Na owej liście obowiązkowo powinny znaleźć się takie zadania jak:
  •     po pierwsze i najważniejsze należy w odpowiedni sposób powiadomić o tym wszystkich uczestników. W miarę możliwości powinno odbyć się to jak najwcześniej, by nie kolidował on z innymi planami uczestników grupy. Przyjmuje się by powiadamiać grupę o wyjeździe około miesiąca lub dwóch przed planowaną datą. Oczywiście na tydzień czy dwa warto wszystkim przypomnieć o planowanym wyjeździe. Dobrze zorganizowany menadżer około tygodnia przed planowanym wydarzeniem udzieli swoim podwładnym szczegółowych informacji o formie wyjazdu, aktywnościach jakie czekają ich na miejscu, sposobie dojazdu, godzinie spotkania itp.;
  •     organizator nie może zapomnieć o ubezpieczeniu uczestników wyjazdu, dlatego musi zebrać w odpowiednim czasie wszystkie niezbędne dane, bowiem muszą one być dostarczone go ubezpieczyciela nie później niż 4-5 dni przed planowanym dniem wyjazdu;
  •     hotel, nocleg, wyżywienie - to wszystko musi być dograne. Zazwyczaj organizator zapewnia nocleg i wyżywienie, jeśli jednak jest inaczej pracownicy powinni zostać o tym poinformowani ( chociaż zdarza się to niezwykle rzadko, w większości przypadków pracownicy mają zapewnione 2-3 posiłki w ciągu dnia);
  •     zaplanowanie wieczornych atrakcji sprzyjających integracji, ale też po to by pracownicy nie nudzili się po aktywnie spędzonym dniu. Może być to np. grill czy wypad do lokalnej dyskoteki lub jeszcze coś innego byleby grupa była zadowolona i miło spędziła czas;
  •     jeśli uczestników jest bardzo dużo (powyżej 30 osób) warto opracować specjalną metodę podziału na podgrupy. To ułatwi współpracę. Oczywiście by było ciekawiej podgrupy w dowolnym czasie mogą być ze sobą mieszane to będzie jeszcze większe wyzwanie dla każdego z uczestników integracyjnego wypadu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Inwestuj w sukces swojego zespołu dzięki ścieżkom rozwiązań, zawierającym rozwiązania dla branży IT, Gallup Strengths Solutions czy nowatorskie strategie dla zakładów produkcyjnych i ścieżki rozwoju menadżerów. Sprawdź takie tematy jak:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.