Wady i zalety wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy integracyjne, czy też spotkania integracyjne zwykle wywołują ciąg negatywnych skojarzeń z mocno zakrapianymi alkoholem, całonocnymi imprezami pracowniczymi.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Wady i zalety wyjazdów integracyjnych

Wady i zalety wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy czy też spotkania integracyjne zwykle wywołują ciąg negatywnych skojarzeń z mocno zakrapianymi alkoholem, całonocnymi imprezami pracowniczymi.

Tymczasem obserwuje się trend odchodzenia od tej formuły, na rzecz bardziej angażujących, takich, jak: spływy kajakowe, turnieje paintball, sesje coachingowe, czy szkolenia.

Wyjazdy integrujące zespół, o czym wielu początkujących menadżerów zapomina, nie są panaceum na wszelkie problemy, pojawiające się w zespole, w tym brak motywacji, stres, niski poziom zaufania.

Są one natomiast wsparciem procesu budowania zespołu (teambuilding), szczególnie w początkowych etapach jego funkcjonowania - wzmacniają wzajemne powiązania, budują zaufanie i poczucie własnej wartości w każdym z członków grupy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Bez wątpienia źle zaplanowany wyjazd, który dla zespołu nie będzie atrakcyjny, stanowi całkowicie zbędny wydatek.

Z tego względu coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się organizacją tego typu wydarzeń.

Dobrze zorganizowany wyjazd niesie bowiem za sobą szereg korzyści, zarówno dla całego zespołu, jak i poszczególnych jego członków:

  • wzmocnienie relacji i sieci wzajemnych powiązań;
  • budowanie zaufania i szacunku;
  • ułatwienie rozwiązywania narastających w zespole konfliktów;
  • redukcja wysokiego poziomu stresu, związanego z wykonywanymi w zespole zadaniami (dzięki zorganizowanej zabawie lub aktywności fizycznej);
  • rozwój kompetencji, poprzez udział w szkoleniach, sesjach coachingowych, czy spotkaniach z psychologiem;
  • wzmacnianie lojalności względem zespołu.

Wśród licznych zalet, związanych z organizowaniem takich wyjazdów, wciąż pokutuje negatywna o nich opinia.

Jest to w głównej mierze zasługa nieumiejętnej ich organizacji i nieprzemyślenia celu, jakiemu dany wyjazd ma przyświecać.

Aby więc menadżer nie musiał wydawać pieniędzy na próżno konieczne jest dokładne przemyślenie formy wyjazdu, czasu jego trwania i roli, jaką ma on odegrać w procesie budowania zespołu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Menedżerowie wierzą, że autorytet można zbudować poprzez sympatię i „bycie dobrym kolegą”, nie egzekwują zasad i realizacji zadań w zespole powodując coraz większy spadek efektywności pracy.

Modele i podejścia do sprzedaży pojawiają się i znikają. To, co kilka lat temu było najgorętszym i najczęściej stosowanym podejściem do sprzedaży, jest obecnie uważane za staroświeckie. Ta „krótka żywotność” jest spowodowana trendami branżowymi, wpływami zewnętrznymi i ogólną gospodarką. W książce The Challenger Sale autorzy Matthew Dixon i Brent Adamson przedstawiają model, który ma na celu wysłanie większości poprzednich do przeszłości.

Metoda Open Space Technology to praca z dużymi grupami (do 2500 osób), która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych.

Czy w dobie pandemii, dystansu społecznego i powszechnego noszenia maseczek na twarzy wigilia firmowa 2020 jest w ogóle możliwa do zrealizowania? Tak, dzięki projektowi firmy Gamma, który pozwala "tradycyjną" wigilię firmową zorganizować w formie online, a równocześnie integrować zespół.

Ocena 360 lub metoda 360 stopni wsperiera funkcjonowanie firmy i niewątpliwie wpływa na relacje współpracowników. Trudno jest jednak stworzyć ogólny kwestionariusz dla tej metodyki, ponieważ powinien być on uniwersalny dla każdej placówki.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.