Wygodniej być farmerem, skuteczniej być hunterem

Strefa menadżera sprzedaży

W sprzedaży są dwie dyscypliny – pozyskanie i utrzymanie klienta. Naszą specjalizacją jest ta pierwsza -  SZTUKA HUNTINGU.  Wprowadzamy rozwiązania zwiększające aktywność i  skuteczność w obszarze zdobywania nowych Klientów.

ZAŁOŻENIA:

 • Podstawowa wymówka handlowców,  żeby nie dzwonić to budowanie relacji z obecnymi klientami.  Dziś większość sprzedawców to potrafi, ta kompetencja nie daje przewagi konkurencyjnej.  Wybierają tą aktywność bo jest przyjemna, rezygnując z tych zorientowanych na pozyskiwanie klientów.
 • Konwersja z cold callingu jest niska bo handlowcy rozmawiają z niewłaściwymi osobami – zamiast z tym, który podpisują umowę – z tymi do których najłatwiej się dodzwonić.
 • Handlowcy nie dzwonią bo uważają, że to poniżej ich godności i kwalifikacji. Umówienie spotkania z realnym decydentem wymaga wiedzy i umiejętności. Ci, którzy je mają budują relacje ze stałymi klientami. Cold callingiem zajmują się początkujący, którzy wartościowych spotkań nie umówią.
 • Klient chce kupować jeśli to właściwy moment – umawianie spotkań w momencie kiedy klient nie ma potrzeby to marnowanie czasu. Warto rozpoznawać kiedy jest właściwy czas i powracać do klienta właśnie wtedy.
 • Handlowcy są znakomici w uzasadnianiu, że stan obecny jest jedynym możliwym. Posiadają duże zdolności perswazyjne  - często wykorzystują je w  większym stopniu, żeby przekonywać swoich szefów a nie klientów.
 • Wprowadzane przez nas zmiany bezpośrednio  przekładają się na sukcesy handlowców. To daje napęd do dalszego wdrażania zmian, niweluje potencjalny opór.

KONSEKWENCJE NADMIARU FARMINGU  NAD HUNTINGIEM W DZIALE SPRZEDAŻY:

 • W sytuacji kryzysu przekształcenie farmerów w hunterów  jest niemożliwe bądź bardzo trudne.  Rozsądniej jest wprowadzać zmianę w sytuacji stabilnego bądź rozwijającego się rynku
 • Handlowcy, którzy nie pracują na swoich lead’ach obwiniają za niezadawalające wyniki swojego szefa, produkt bądź marketing
 • Poświęcanie najlepszych handlowców na budowanie relacji a początkujących na generowanie nowego biznesu doprowadzi do nieefektywnego zarządzanie potencjałem sprzedaży
 • Nowozatrudnieni będą uczyli się od doświadczonych kolegów farmingu czyniąc z niego oczekiwany standard sprzedaży
 • W sytuacji kryzysu farmerzy nie będą przygotowani na samodzielne generowanie sprzedaży. Nie mając wyników będą odchodzić  z pracy (nawet ci, o wysokich umiejętnościach)

Autorem nagrania jest Dawid Didiuk, współwłaściciel firmy szkoleniowej GAMMA, odpowiedzialny za obszar sprzedaży GAMMA (wg. rankingu Gazety Finansowej 1. miejsce  w kategorii obrót za 2016 rok wśród firm szkoleniowych w Polsce). Współtwórca firmy produkującej naturalne kosmetyki Mokosh, zajmującej czołowe miejsce na Polskim i Europejskim rynku kosmetycznym. Dawid Didiuk jest twórcą największych w Polsce projektów aktywnej sprzedaży. Szkolił  i wdrażał strategię sprzedaży wielu działów handlowych, które obecnie wiodą prym na rynku. Otrzymał nagrodę Partnera Honorowego za pomoc w zbudowaniu strategii sprzedażowej jednej z największych instytucji finansowych w Polsce (wzrost sprzedaży w roku 2016/2017 o 48%).

Wersja online: Modern Sales Techniques - Online
Nowe czasy potrzebują nowych technik. Uczymy jak właśnie teraz zwiększać konwersję ze spotkań handlowych. Trening adresowany, dla tych którzy mają za sobą tradycyjne szkolenia sprzedażowe, dla których etapy sprzedaży, badanie potrzeb i język korzyści to wiedza podstawowa, którą na własny użytek wielokrotnie zmodyfikowali kierując się intuicją i doświadczeniem sprzedażowym.
2021-11-29
29 listopada 2021 -30 listopada 2021
2021-11-30
Szkolenie online Szkolenie online
Dostępne jest szkolenie zamknięte.
Wersja online: Kultura działu sprzedaży zorientowana na zdobywanie klientów w niestandardowych czasach
Trudne czasy to właściwy moment na budowanie kultury zorientowanej na zdobywanie. Hunterzy – handlowcy posiadający motywację i umiejętności do zdobywania nowych klientów są teraz na wagę złota. Trudno będzie takich znaleźć i zrekrutować.
Termin szkolenia online wkrótce.
Termin szkolenia otwartego wkrótce.
Dostępne jest szkolenie zamknięte.
Syndromem ospałego zespołu sprzedaży nazywamy sytuację, w której większość handlowców zajmuje się farmingiem czyli budowaniem relacji z obecnymi klientami oraz pracuje na lead’ach pozyskanych z innego źródła niż własne.
Termin szkolenia otwartego wkrótce.
Dostępne jest szkolenie zamknięte.
Cold Calling jest szkoleniem najrzadziej wybieranym przez samych handlowców mimo że to tej kompetencji najbardziej potrzebują.  Seek&Sale jest warsztatem rozwiązań – uczestnicy otrzymują gotowe techniki, które są skuteczne w polskich warunkach wobec klientów, którzy cenią swój czas i są wymagającymi rozmówcami. Zapraszamy na szkolenie sprzedaż przez telefon!
Termin szkolenia otwartego wkrótce.
Dostępne jest szkolenie zamknięte.
Największym wyzwaniem stojącym w dzisiejszej wyjątkowej sytuacji przed menadżerami działów handlowych wszystkich szczebli, jest zapewnienie ciągłości sprzedaży oraz mobilizowanie handlowców do systematycznego podnoszenia wskaźników sprzedażowych we współpracy z istniejącymi klientami firmy.
Termin szkolenia online wkrótce.
Dostępne jest szkolenie zamknięte.
Wersja online: Modern Sales Techniques - Online
Nowe czasy potrzebują nowych technik. Uczymy jak właśnie teraz zwiększać konwersję ze spotkań handlowych. Trening adresowany, dla tych którzy mają za sobą tradycyjne szkolenia sprzedażowe, dla których etapy sprzedaży, badanie potrzeb i język korzyści to wiedza podstawowa, którą na własny użytek wielokrotnie zmodyfikowali kierując się intuicją i doświadczeniem sprzedażowym.
29 listopada 2021 -30 listopada 2021
Szkolenie online
Dostępne jest szkolenie zamknięte.

Zobacz w dziale:

Szkolenia menedżerskie

Zamiast popychać ludzi, lepiej ich pociągać

SZKOLENIA MENEDŻERSKIE ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich – poprzez szkolenia online‘owe, stacjonarne oraz w formatach hybrydowych. Szkolenia dla menedżerów prowadzą trenerzy z dużym doświadczeniem zawodowym na stanowiskach kierowniczych i trenerskim. Zapraszamy na szkolenia menedżerskie – zarówno te dotyczące kompetencji uniwersalnych jak również rozwijające umiejętności niezbędne w czasie pandemii – zarzadzanie zespołem zdalnym i hybrydowym, podnoszenie zaangażowania i produktywności w pracy  w trybie zdalnym, budowanie poczucia bezpieczeństwa, radzenie sobie ze emocjami, Learning Agility.
Szkolenia sprzedażowe

Jeśli będziesz postępował jak wszyscy, będziesz miał wyniki jak wszyscy.

SZKOLENIA SPRZEDAŻOWE, SZKOLENIA ZAKUPOWE, ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Część naszych szkoleń to klasyki rynkowe, inne to nasze autorskie, unikalne know-how, ale już sprawdzone z sukcesami na rynku. Realizujemy szkolenia online ’owo, stacjonarnie i łącząc formaty – hybrydowo. Szkolenia sprzedażowe ( szkolenia dla handlowców, szkolenia zakupowe ): od  podstawowych technik sprzedaży przez challanger sale po autorskie Seek&Sale Training (szkolenia dla sprzedawców). Propozycję uzupełniają szkolenia z negocjacji na kilku poziomach, szkolenie z obsługi klienta oraz zestaw szkoleń z wywierania wpływu, psychologii sprzedaży i psychomanipulacji. Dziś wielu sprzedawców sprzedaje online – nasze szkolenia online czy stacjonarne uwzględniają specyfikę rynku – uczymy jak dostosowywać znane techniki podczas video i telekonferencji, pokazujemy nowe narzędzia, które są skuteczne wyłącznie w sprzedaży zdalnej (inne dla B2B, inne dla B2C)
Szkolenia - efektywność osobista
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności
SZKOLENIA - EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Świat zmienił i zmienia się bardzo szybko. Dawne, utarte metody utrzymywania i podnoszenia efektywności nie zawsze są już skuteczne. Praca zdalna, intensywność zmian, silne emocje i zachwianie poczucia bezpieczeństwa wymagają rozwoju nowych kompetencji. Szkolenia z rozwoju osobistego Online wykorzystują znakomicie – format zdalny szkoleń pozwala na szybkie, krótkie formy rozwojowe, skoncentrowane na wybranych precyzyjnie narzędziach i kompetencjach.
Szkolenia - zarządzanie projektami

Jeśli nie możesz czegoś zmierzyć, to nie możesz tym zarządzać

SZKOLENIA Z ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Podejść, metodyk, narzędzi, technik jest wiele, często trudno przebić się przez „gąszcz”, tak, aby dobrać te właściwe szczególnie, że istotą projektu jest jego unikalność widoczna zarówno w postaci efektu projektu, jak też w postaci sposobu jego przygotowania i przeprowadzenia.
Szkolenia HR
Aby wygrać na rynku, musisz najpierw wygrać w miejscu pracy
SZKOLENIA HR ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Nasze szkolenia  HR są odpowiedzią na współczesne potrzeby pracowników. Zarządzanie pokoleniami, turkusowy sposób zarządzania, design thinking, wolontariat pracowniczy – to wszystko tematy, które zagospodarowują potrzebę sensu, współuczestnictwa,  rozumienia własnej roli w organizacji.
Szkolenia - administracja publiczna

Znamy i odpowiadamy na potrzeby administracji państwowej, rządowej i samorządowej

PROPONUJEMY SZKOLENIA ADMINISTRACJA PUBLICZNA ONLINE, STACJONARNE, HYBRYDOWE Administracja publiczna ma inne wymagania i uregulowania niż biznes. Rozumiemy oczekiwanie, żeby szkolenia dla administracji publicznej uwzględniały charakterystyczne procesy, przepisy i tradycje urzędów. Szanując to dbamy o dostarczanie nowoczesnych technik, metodyk i narzędzi realizując szkolenia dla urzędników.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.