Wygodniej być farmerem, skuteczniej być hunterem

Strefa menadżera sprzedaży

W sprzedaży są dwie dyscypliny – pozyskanie i utrzymanie klienta. Naszą specjalizacją jest ta pierwsza -  SZTUKA HUNTINGU.  Wprowadzamy rozwiązania zwiększające aktywność i  skuteczność w obszarze zdobywania nowych Klientów.

ZAŁOŻENIA:

 • Podstawowa wymówka handlowców,  żeby nie dzwonić to budowanie relacji z obecnymi klientami.  Dziś większość sprzedawców to potrafi, ta kompetencja nie daje przewagi konkurencyjnej.  Wybierają tą aktywność bo jest przyjemna, rezygnując z tych zorientowanych na pozyskiwanie klientów.
 • Konwersja z cold callingu jest niska bo handlowcy rozmawiają z niewłaściwymi osobami – zamiast z tym, który podpisują umowę – z tymi do których najłatwiej się dodzwonić.
 • Handlowcy nie dzwonią bo uważają, że to poniżej ich godności i kwalifikacji. Umówienie spotkania z realnym decydentem wymaga wiedzy i umiejętności. Ci, którzy je mają budują relacje ze stałymi klientami. Cold callingiem zajmują się początkujący, którzy wartościowych spotkań nie umówią.
 • Klient chce kupować jeśli to właściwy moment – umawianie spotkań w momencie kiedy klient nie ma potrzeby to marnowanie czasu. Warto rozpoznawać kiedy jest właściwy czas i powracać do klienta właśnie wtedy.
 • Handlowcy są znakomici w uzasadnianiu, że stan obecny jest jedynym możliwym. Posiadają duże zdolności perswazyjne  - często wykorzystują je w  większym stopniu, żeby przekonywać swoich szefów a nie klientów.
 • Wprowadzane przez nas zmiany bezpośrednio  przekładają się na sukcesy handlowców. To daje napęd do dalszego wdrażania zmian, niweluje potencjalny opór.

KONSEKWENCJE NADMIARU FARMINGU  NAD HUNTINGIEM W DZIALE SPRZEDAŻY:

 • W sytuacji kryzysu przekształcenie farmerów w hunterów  jest niemożliwe bądź bardzo trudne.  Rozsądniej jest wprowadzać zmianę w sytuacji stabilnego bądź rozwijającego się rynku
 • Handlowcy, którzy nie pracują na swoich lead’ach obwiniają za niezadawalające wyniki swojego szefa, produkt bądź marketing
 • Poświęcanie najlepszych handlowców na budowanie relacji a początkujących na generowanie nowego biznesu doprowadzi do nieefektywnego zarządzanie potencjałem sprzedaży
 • Nowozatrudnieni będą uczyli się od doświadczonych kolegów farmingu czyniąc z niego oczekiwany standard sprzedaży
 • W sytuacji kryzysu farmerzy nie będą przygotowani na samodzielne generowanie sprzedaży. Nie mając wyników będą odchodzić  z pracy (nawet ci, o wysokich umiejętnościach)

Autorem nagrania jest Dawid Didiuk, współwłaściciel firmy szkoleniowej GAMMA, odpowiedzialny za obszar sprzedaży GAMMA (wg. rankingu Gazety Finansowej 1. miejsce  w kategorii obrót za 2016 rok wśród firm szkoleniowych w Polsce). Współtwórca firmy produkującej naturalne kosmetyki Mokosh, zajmującej czołowe miejsce na Polskim i Europejskim rynku kosmetycznym. Dawid Didiuk jest twórcą największych w Polsce projektów aktywnej sprzedaży. Szkolił  i wdrażał strategię sprzedaży wielu działów handlowych, które obecnie wiodą prym na rynku. Otrzymał nagrodę Partnera Honorowego za pomoc w zbudowaniu strategii sprzedażowej jednej z największych instytucji finansowych w Polsce (wzrost sprzedaży w roku 2016/2017 o 48%).

Z wszystkich tematów realizujemy webinar/szkolenie online
Modern sales techniques
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Modern sales techniques
Trening adresowany, dla tych którzy mają za sobą tradycyjne szkolenia sprzedażowe, dla których etapy sprzedaży, badanie potrzeb i język korzyści to wiedza podstawowa, którą na własny użytek wielokrotnie zmodyfikowali kierując się intuicją i doświadczeniem sprzedażowym. Zapraszamy osoby zastanawiające się jak osiągnąć sukces w sprzedaży.
(możliwość realizacji webinaru/szkolenia online z tego tematu)
Kultura działu sprzedaży zorientowana na zdobywanie
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Kultura działu sprzedaży zorientowana na zdobywanie
Menedżerowie dziś boją się mówić niewygodne rzeczy do handlowców – że mają podnieść ceny, że nie mogą dać rabatu, albo że mają więcej sprzedawać samodzielnie, na własnych lead’ach. Ospały zespół sprzedażowy to rozwiązanie dla działów, w których jest bardzo dużo miękkiego zarządzania i jest potrzeba „przesunięcia suwaka” w kierunku wynikowym poprzez telefoniczne generowanie leadów.
(możliwość realizacji webinaru/szkolenia online z tego tematu)
Ospały zespół sprzedażowy – jak obudzić zespół i zamienić farmerów w hunterów
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Ospały zespół sprzedażowy – jak obudzić zespół i zamienić farmerów w hunterów
Syndromem ospałego zespołu sprzedaży nazywamy sytuację, w której większość handlowców zajmuje się farmingiem czyli budowaniem relacji z obecnymi klientami oraz pracuje na lead’ach pozyskanych z innego źródła niż własne.
(możliwość realizacji webinaru/szkolenia online z tego tematu)
Seek&Sale Training
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Seek&Sale Training
Cold Calling jest szkoleniem najrzadziej wybieranym przez samych handlowców mimo że to tej kompetencji najbardziej potrzebują.  Seek&Sale jest warsztatem rozwiązań – uczestnicy otrzymują gotowe techniki, które są skuteczne w polskich warunkach wobec klientów, którzy cenią swój czas i są wymagającymi rozmówcami. Zapraszamy na szkolenie sprzedaż przez telefon!
(możliwość realizacji webinaru/szkolenia online z tego tematu)

Zobacz w dziale:

Szkolenia otwarte: Menedżerskie

Zamiast popychać ludzi, lepiej ich pociągać

Przeszkoliliśmy ponad 40 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Szkolenia dla menedżerów prowadzą trenerzy z dużym doświadczeniem zawodowym i trenerskim. Zapraszamy na szkolenia menedżerskie, w tym szkolenia z przywództwa, szkolenia z motywowania i zaangażowania, szkolenia z delegowania zadań i odpowiedzialności.
Szkolenia otwarte: Sprzedażowe

Jeśli będziesz postępował jak wszyscy, będziesz miał wyniki jak wszyscy.

Szkolenia sprzedażowe - dysponujemy szerokim portfolio otwartych szkoleń sprzedażowych (szkolenia dla handlowców): od  podstawowych technik sprzedaży przez challanger sale po autorskie Seek&Sale Training ( szkolenia dla sprzedawców ). Propozycję uzupełniają szkolenia sprzedażowe z negocjacji na kilku poziomach, szkolenie z obsługi klienta oraz zestaw szkoleń z wywierania wpływu, psychologii sprzedaży i psychomanipulacji. Zapraszamy!  
Szkolenia otwarte: Efektywność osobista
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności
Szkolenia interpersonalne podnoszą kompetencje przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Szkolenie z zarządzania czasem, szkolenie z wystąpień publicznych, szkolenie z asertywności, szkolenie rozwój osobisty to tylko część naszej oferty. Zapraszamy na nasze szkolenia z efektywności osobistej.  
Szkolenia otwarte: Zarządzanie projektami

Jeśli nie możesz czegoś zmierzyć, to nie możesz tym zarządzać

Podejść, metodyk, narzędzi, technik jest wiele, często trudno przebić się przez „gąszcz”, tak, aby dobrać te właściwe szczególnie, że istotą projektu jest jego unikalność widoczna zarówno w postaci efektu projektu, jak też w postaci sposobu jego przygotowania i przeprowadzenia.
Szkolenia HR
Aby wygrać na rynku, musisz najpierw wygrać w miejscu pracy
Nasze szkolenia  HR są odpowiedzią na współczesne potrzeby pracowników. Zarządzanie pokoleniami, turkusowy sposób zarządzania, design thinking, wolontariat pracowniczy – to wszystko tematy, które zagospodarowują potrzebę sensu, współuczestnictwa,  rozumienia własnej roli w organizacji. Zapraszamy na szkolenia hr!

Materiały i informacje

Szkolenia miękkie
Najnowsza lista szkoleń miękkich.
Szkolenia twarde
Pobierz listę szkoleń twardych.
Folder informacyjny
Dowiedz się o nas więcej.
Gamma w mediach
Zobacz co piszą o nas media.

Opinie o szkoleniach

Stefa wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji