Wygodniej być farmerem, skuteczniej być hunterem

Strefa menadżera sprzedaży

W sprzedaży są dwie dyscypliny – pozyskanie i utrzymanie klienta. Naszą specjalizacją jest ta pierwsza -  SZTUKA HUNTINGU.  Wprowadzamy rozwiązania zwiększające aktywność i  skuteczność w obszarze zdobywania nowych Klientów.

ZAŁOŻENIA:

 • Podstawowa wymówka handlowców,  żeby nie dzwonić to budowanie relacji z obecnymi klientami.  Dziś większość sprzedawców to potrafi, ta kompetencja nie daje przewagi konkurencyjnej.  Wybierają tą aktywność bo jest przyjemna, rezygnując z tych zorientowanych na pozyskiwanie klientów.
 • Konwersja z cold callingu jest niska bo handlowcy rozmawiają z niewłaściwymi osobami – zamiast z tym, który podpisują umowę – z tymi do których najłatwiej się dodzwonić.
 • Handlowcy nie dzwonią bo uważają, że to poniżej ich godności i kwalifikacji. Umówienie spotkania z realnym decydentem wymaga wiedzy i umiejętności. Ci, którzy je mają budują relacje ze stałymi klientami. Cold callingiem zajmują się początkujący, którzy wartościowych spotkań nie umówią.
 • Klient chce kupować jeśli to właściwy moment – umawianie spotkań w momencie kiedy klient nie ma potrzeby to marnowanie czasu. Warto rozpoznawać kiedy jest właściwy czas i powracać do klienta właśnie wtedy.
 • Handlowcy są znakomici w uzasadnianiu, że stan obecny jest jedynym możliwym. Posiadają duże zdolności perswazyjne  - często wykorzystują je w  większym stopniu, żeby przekonywać swoich szefów a nie klientów.
 • Wprowadzane przez nas zmiany bezpośrednio  przekładają się na sukcesy handlowców. To daje napęd do dalszego wdrażania zmian, niweluje potencjalny opór.

KONSEKWENCJE NADMIARU FARMINGU  NAD HUNTINGIEM W DZIALE SPRZEDAŻY:

 • W sytuacji kryzysu przekształcenie farmerów w hunterów  jest niemożliwe bądź bardzo trudne.  Rozsądniej jest wprowadzać zmianę w sytuacji stabilnego bądź rozwijającego się rynku
 • Handlowcy, którzy nie pracują na swoich lead’ach obwiniają za niezadawalające wyniki swojego szefa, produkt bądź marketing
 • Poświęcanie najlepszych handlowców na budowanie relacji a początkujących na generowanie nowego biznesu doprowadzi do nieefektywnego zarządzanie potencjałem sprzedaży
 • Nowozatrudnieni będą uczyli się od doświadczonych kolegów farmingu czyniąc z niego oczekiwany standard sprzedaży
 • W sytuacji kryzysu farmerzy nie będą przygotowani na samodzielne generowanie sprzedaży. Nie mając wyników będą odchodzić  z pracy (nawet ci, o wysokich umiejętnościach)

Autorem nagrania jest Dawid Didiuk, współwłaściciel firmy szkoleniowej GAMMA, odpowiedzialny za obszar sprzedaży GAMMA (wg. rankingu Gazety Finansowej 1. miejsce  w kategorii obrót za 2016 rok wśród firm szkoleniowych w Polsce). Współtwórca firmy produkującej naturalne kosmetyki Mokosh, zajmującej czołowe miejsce na Polskim i Europejskim rynku kosmetycznym. Dawid Didiuk jest twórcą największych w Polsce projektów aktywnej sprzedaży. Szkolił  i wdrażał strategię sprzedaży wielu działów handlowych, które obecnie wiodą prym na rynku. Otrzymał nagrodę Partnera Honorowego za pomoc w zbudowaniu strategii sprzedażowej jednej z największych instytucji finansowych w Polsce (wzrost sprzedaży w roku 2016/2017 o 48%).

Modern sales techniques
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Modern sales techniques
Trening adresowany, dla tych którzy mają za sobą tradycyjne szkolenia sprzedażowe, dla których etapy sprzedaży, badanie potrzeb i język korzyści to wiedza podstawowa, którą na własny użytek wielokrotnie zmodyfikowali kierując się intuicją i doświadczeniem sprzedażowym. Zapraszamy osoby zastanawiające się jak osiągnąć sukces w sprzedaży.
Kultura działu sprzedaży zorientowana na zdobywanie
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Kultura działu sprzedaży zorientowana na zdobywanie
Menedżerowie dziś boją się mówić niewygodne rzeczy do handlowców – że mają podnieść ceny, że nie mogą dać rabatu, albo że mają więcej sprzedawać samodzielnie, na własnych lead’ach. Ospały zespół sprzedażowy to rozwiązanie dla działów, w których jest bardzo dużo miękkiego zarządzania i jest potrzeba „przesunięcia suwaka” w kierunku wynikowym poprzez telefoniczne generowanie leadów.
Ospały zespół sprzedażowy – jak obudzić zespół i zamienić farmerów w hunterów
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Ospały zespół sprzedażowy – jak obudzić zespół i zamienić farmerów w hunterów
Syndromem ospałego zespołu sprzedaży nazywamy sytuację, w której większość handlowców zajmuje się farmingiem czyli budowaniem relacji z obecnymi klientami oraz pracuje na lead’ach pozyskanych z innego źródła niż własne.
Seek&Sale Training
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Seek&Sale Training
Cold Calling jest szkoleniem najrzadziej wybieranym przez samych handlowców mimo że to tej kompetencji najbardziej potrzebują.  Seek&Sale jest warsztatem rozwiązań – uczestnicy otrzymują gotowe techniki, które są skuteczne w polskich warunkach wobec klientów, którzy cenią swój czas i są wymagającymi rozmówcami. Zapraszamy na szkolenie sprzedaż przez telefon!

Zobacz w dziale:

Szkolenia otwarte: Menedżerskie

Zamiast popychać ludzi, lepiej ich pociągać

Przeszkoliliśmy ponad 40 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Szkolenia dla menedżerów prowadzą trenerzy z dużym doświadczeniem zawodowym i trenerskim. Zapraszamy na szkolenia menedżerskie, w tym szkolenia z przywództwa, szkolenia z motywowania i zaangażowania, szkolenia z delegowania zadań i odpowiedzialności.
Szkolenia otwarte: Sprzedażowe

Jeśli będziesz postępował jak wszyscy, będziesz miał wyniki jak wszyscy.

Szkolenia sprzedażowe - dysponujemy szerokim portfolio otwartych szkoleń sprzedażowych (szkolenia dla handlowców): od  podstawowych technik sprzedaży przez challanger sale po autorskie Seek&Sale Training ( szkolenia dla sprzedawców ). Propozycję uzupełniają szkolenia sprzedażowe z negocjacji na kilku poziomach, szkolenie z obsługi klienta oraz zestaw szkoleń z wywierania wpływu, psychologii sprzedaży i psychomanipulacji. Zapraszamy!  
Szkolenia otwarte: Efektywność osobista
Pozwalamy opuścić strefę komfortu w bezpieczny sposób i rozwinąć umiejętności
Szkolenia interpersonalne podnoszą kompetencje przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. Szkolenie z zarządzania czasem, szkolenie z wystąpień publicznych, szkolenie z asertywności, szkolenie rozwój osobisty to tylko część naszej oferty. Zapraszamy na nasze szkolenia z efektywności osobistej.  
Szkolenia HR
Aby wygrać na rynku, musisz najpierw wygrać w miejscu pracy
Nasze szkolenia  HR są odpowiedzią na współczesne potrzeby pracowników. Zarządzanie pokoleniami, turkusowy sposób zarządzania, design thinking, wolontariat pracowniczy – to wszystko tematy, które zagospodarowują potrzebę sensu, współuczestnictwa,  rozumienia własnej roli w organizacji. Zapraszamy na szkolenia hr!
Akademia Trainer’s Essential Skills
Akademia Trenerów Biznesu Trainer's Essential Skills to jedyny w Polsce tak intensywny program szkoleniowo-stażowy dla przyszłych trenerów. Łączy on w sobie cechy intensywnego szkolenia oraz praktycznego stażu: nasi absolwenci posiądą nie tylko wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego prowadzenia szkoleń, ale również będą mogli sprawdzić się w roli trenera pod okiem doświadczonych fachowców.

Materiały i informacje

Szkolenia miękkie
Najnowsza lista szkoleń miękkich.
Szkolenia twarde
Pobierz listę szkoleń twardych.
Folder informacyjny
Dowiedz się o nas więcej.
Gamma w mediach
Zobacz co piszą o nas media.

Opinie o szkoleniach

Stefa wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.