Przetargi publiczne szkolenia

Publiczne przetargi są bardzo popularne. Z pewnością nie raz już spotykamy się z nimi w mediach masowego przekazu. W wielu gazetach są im poświęcone całe strony. Czym więc jest postępowanie przetargowe? Na to zagadnienie odpowiada polskie prawodawstwo zgodnie z którym istnieje kilka rodzajów postępowania, jakie można określić mianem przetargu. Do jak najbardziej popularnego zalicza się tutaj przetarg nieograniczony, który odpowiada na zgłaszaniu oferty od dobrowolnego i w żaden inny sposób nieograniczonego wykonawcy. 

   
  Publiczne przetargi są bardzo popularne. Z pewnością nie raz już spotykamy się z nimi w mediach masowego przekazu. W wielu gazetach są im poświęcone całe strony. Czym więc jest postępowanie przetargowe?

  Na to zagadnienie odpowiada polskie prawodawstwo zgodnie z którym istnieje kilka rodzajów postępowania, jakie można określić mianem przetargu. Do jak najbardziej popularnego zalicza się tutaj przetarg nieograniczony, który odpowiada na zgłaszaniu oferty od dobrowolnego i w żaden inny sposób nieograniczonego wykonawcy. Jego odpowiednikiem jest przetarg ograniczony, który to w pierwszym etapie wybiera sobie wykonawców do realizacji danego zamówienia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2016 ROKU

  Praktyczne warsztaty  poruszające najważniejsze, problematyczne tematy dotyczące przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zapraszamy na szkolenie!

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Pojawia się więc pytanie, w jakim celu organizuje się przetargi? Odpowiedź jest bardzo prosta, a jest nią wyłonienie najlepszego dla ans partnera. Jakby na to nie spojrzeć prowadząc własną działalność, chcemy by nasi wykonawcy byli jak najlepsi, co automatycznie przenosi się na korzyści dla przedsiębiorstwa. Taka jest właśnie rola przetargów, gdyż mają służyć wyłonieniu najlepszych wykonawców. Oczywiście to jakimi kryteriami będziemy się kierować zależy już od nas samych.
   
  Dla jednych będzie głównie liczyła się odpowiednia cena, dla innych zaś wysoka jakość wykonania. Ma to także drugie dno. Nie tylko zleceniodawcy są zadowolenia, ale także przetargi pozwalają wykonawcą się rozwinąć, dzięki czemu w krótkim czasie mogą znaleźć potencjalnego zleceniodawcę i zarobić odpowiednie fundusze. Przetargi i uczestnictwo w nich są jedną z najłatwiejszych dróg do zdobycia efektywnych i korzystnych kontrahentów.
   
  Istnieje jednak szereg regulacji prawnych dotyczących zamówień publicznych. Realnie jednak maja one zastosowanie w przypadkach, w których to szacowana wartość danego zamówienia przekracza wartość 14000 euro. Gdy już przekraczamy taka kwotę jesteśmy zobowiązani do wykonania kilku rodzajów czynności, w tym m. in. do wydania w biuletynie informacji publicznej wiadomości o zaistnieniu przetargu. Pozwala to na równe szanse dla wszystkich potencjalnych wykonawców.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.