Zarządzanie ryzykiem w projekcie szkolenie

Szkolenia z zarządzania ryzykiem są bardzo popularna formą szkoleń jaka jest dostępna na rynku polskim. Można na nich pozyskać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, która to ma za zadnie pomóc nam w podejmowaniu decyzji w sytuacjach związanych z ryzykiem dla naszego przedsiębiorstwa. Całość zarządzania ryzykiem określa międzynarodowa norma wraz ze swoim polskim odpowiednikiem.

zdjęcie - Zarządzanie ryzykiem w projekcie szkolenie
 
Szkolenia z zarządzania ryzykiem są bardzo popularna formą szkoleń jaka jest dostępna na rynku polskim. Można na nich pozyskać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, która to ma za zadnie pomóc nam w podejmowaniu decyzji w sytuacjach związanych z ryzykiem dla naszego przedsiębiorstwa. Całość zarządzania ryzykiem określa międzynarodowa norma wraz ze swoim polskim odpowiednikiem. W niej zostały wydzielone różne rodzaje ryzyka, w zależności od stopnia kryteriów jakimi się posługujemy.
 
Idąc tym tropem możemy dostrzec m. in. zarządzanie ryzykiem w jakim liczy się efekt ostateczny. W tym przypadku wyróżniamy ryzyko specyficzne oraz systemowe. Pierwsze z nich jest ściśle związane z obszarem na jakim prowadzimy naszą działalność. Mowa tutaj o dostępności surowców, płynności finansowej jak i całym systemie zarządzania przedsiębiorstwie. Drugie odnosi się do wpływu sił zewnętrznych, które to nie są w pełni zależny (lub wcale nie są zależne) od przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

W takich sytuacjach zarządzanie ryzykiem ma z zadanie odpowiednie ich przewidywanie oraz przeciwdziałanie im na możliwą skalę. Oczywiście kryteria dzielą zarządzanie ryzykiem także na inne grupy. Można do nich zaliczyć np., ryzyko czyste oraz spekulacyjne. Pierwsze to takie gdzie już nastąpiła szkoda i teraz musimy naprawić jej skutki, drugie zaś ma za zadanie przewidywanie sytuacji szkodliwych i odpowiednie reagowanie na nie.
 
Oczywiście każdy przedsiębiorca będzie stosował swoje kryteria w przypadku ryzyka, w efekcie czego bardzo trudno jest przyporządkować je do jednej wspólnej grupy. Dla jednych będą liczyły się efekty realizacji danych aspektów związanych z celami taktycznymi, strategicznymi, bądź operacyjnymi. Dla innych zaś liczy się osiągniecie wyników finansowych.

W przypadku drugiej grupy można wyróżnić np. ryzyko finansowe, w której to wiemy co może bezpośrednio zagrażać naszemu wynikowi finansowemu, oraz poza finansowe, w którym to taka wiedza jest nieosiągalna przynajmniej do momentu wydarzenia się sytuacji ryzykownej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.