Co mówi międzynarodowa izba handlowa o przewozie towarów?

Wiele organizacji stoi na straży tego, aby odpowiednie przepisy były jak najlepiej egzekwowane i dzięki temu odpowiednio stosowane. Jedną z takich właśnie organizacji jest międzynarodowa izba handlowa, która zaliczana jest często do najstarszych organizacji.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi międzynarodowa izba handlowa o przewozie towarów?

Wiele organizacji stoi na straży tego, aby odpowiednie przepisy były jak najlepiej egzekwowane i dzięki temu odpowiednio stosowane. Jedną z takich właśnie organizacji jest międzynarodowa izba handlowa, która zaliczana jest często do najstarszych organizacji. Należą do niej organizacje handlowe wielu krajów jak również organizacje zrzeszające kupców.

Organizacja ta od wielu lat stara się stworzyć pewne normy, które przede wszystkim ujednolicą a tym samym usprawnią handel na świecie. Gdy chodzi o kwestie związane z odpowiedzialnością za towar, to właśnie izba handlowa między innymi zajmuje się tworzeniem reguł Incoterms, które bardzo wyraźnie regulują wiele kwestii.

Są one od bardzo wielu lat stosowane w handlu, jednakże co pewien czas wymagają aktualizacji, przede wszystkim aby dopasować je do obecnych czasów. Dlatego tez międzynarodowa izba handlowa uczestniczy w opracowywaniu nowych norm, jak również przeprowadza odpowiednie szkolenia, dzięki którym we wszystkich krajach są one interpretowane w ten sam sposób.

Dlatego też kursy takie jak szkolenie Incoterms zyskują z każdym rokiem na popularności. Coraz więcej osób zauważa płynące z nich korzyści, polegające przede wszystkim na znacznie lepszym rozumieniu tych norm. Oczywiście nie są to jedyne przepisy, jakie powinny znać osoby pracujące w branży transportowej.

Szkolenia Intrastat 2016 to kursy, które zapoznają z odpowiednimi przepisami dotyczącymi tego zagadnienia. System nakazuje rejestrowanie niektórych towarów w obrocie pomiędzy państwami UE, zgodnie z odpowiednimi wytycznymi.

Ze względu na to, że znajomość takich przepisów jest bardzo przydatna, coraz więcej firm decyduje się na organizacje takich kursów dla swoich pracowników. To daje znacznie większą pewność że podczas wykonywania swoich obowiązków nie naruszą żadnych norm.

Jedną z grup, która szczególnie musi znać właściwe przepisy są kierowcy. Dla nich takie kursy jak szkolenie ADR 2019 to te, w których większość z nich regularnie uczestniczy. Dają one bowiem możliwość poznania aktualnych przepisów i ich odpowiedniej interpretacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.