Co mówi prawo energetyczne o odnawialnych źródłach energii?

XXI wiek to czas, w którym zdecydowanie każdy w zasadzie się zgadza co do tego, że trzeba podjąć kroki w celu bardziej ekologicznego życia. Nawet jeśli komuś natura i przyroda są obojętne, to i tak najzwyczajniej w świecie, jeśli nie dojdzie do zmiany w wykorzystaniu plastiku, źródeł energii itp. to w zasadzie naprawdę szybko uda się doprowadzić do praktycznie całkowitej zagłady życia.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi prawo energetyczne o odnawialnych źródłach energii?

XXI wiek to czas, w którym zdecydowanie każdy w zasadzie się zgadza co do tego, że trzeba podjąć kroki w celu bardziej ekologicznego życia. Nawet jeśli komuś natura i przyroda są obojętne, to i tak najzwyczajniej w świecie, jeśli nie dojdzie do zmiany w wykorzystaniu plastiku, źródeł energii itp. to w zasadzie naprawdę szybko uda się doprowadzić do praktycznie całkowitej zagłady życia. Słowem - zmiany są konieczne. Jak zaś sprawa przedstawia się w związku z odnawialnymi źródłami energii?

Odnawialne źródła energii a prawo energetyczne

Sprawę tę warto rozpatrzyć przede wszystkim pod kątem prawa energetycznego. Otóż cytując odpowiedni ustęp Prawa Energetycznego odnawialne źródła energii to "źródła wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalną, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu wysypiskowego, a także z biogazu powstałego w procesach odprowadzania lub oczyszczania ścieków albo rozkładu składowanych szczątków roślinnych i zwierzęcych”. Co wynika z tej dość długiej definicji?

Przede wszystkim to, że Prawo Energetyczne za źródła energii odnawialnej uznaje wszelkie te, których wykorzystanie nie spowoduje ich trwałego deficytu. Jak do takiej energii podchodzi się w Polsce? Zasadniczo mieliśmy już naprawdę wiele Ustaw, mających na celu zwiększenie procentu energii odnawialnej w źródłach energii.

Na chwilę obecną zaledwie koło 11% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, co jest bardzo niską wartością, którą trzeba szybko naprawić. Dyrektywy unijne zalecają wzrost wartości do minimum 20%. W Polsce zaś jak na razie istnieje program podniesienia wykorzystania energii odnawialnej zaledwie do poziomu 15 % do 2030 roku.

Szkolenie prawo energetyczne - opłacalna inwestycja

Warto jednak podkreślić, że ten stan rzeczy musi się zmienić, dlatego też inwestycja w odnawialne źródła energii jest całkiem sensowna. Aby jednak móc się zająć na poważnie tym tematem, konieczne jest szkolenie prawo energetyczne oraz szkolenie służebność przesyłu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.