Co może pójść nie tak w trakcie realizacji projektu?

Realizacja każdego projektu jest zadaniem wieloetapowym, które wymaga bardzo dokładnego przygotowania, konsekwencji oraz przewidywania. Niestety, czasem wbrew naszym wszelkim oczekiwaniom wydarzają się drobne sytuacje, które całkowicie mogą zepsuć nas projekt. A czynników, które mają wpływ na nasz projekt jest bardzo wiele! Co może pójść nie tak w trakcie realizacji projektów?

   
  Realizacja każdego projektu jest zadaniem wieloetapowym, które wymaga bardzo dokładnego przygotowania, konsekwencji oraz przewidywania. Niestety, czasem wbrew naszym wszelkim oczekiwaniom wydarzają się drobne sytuacje, które całkowicie mogą zepsuć nas projekt. A czynników, które mają wpływ na nasz projekt jest bardzo wiele! Co może pójść nie tak w trakcie realizacji projektów?

  Czynniki zewnętrze

  Wpływ czynników zewnętrznych - czyli tych, które pochodzą spoza organizacji - może mieć bardzo zgubny wpływ na dany projekt.

  Możemy do nich zaliczyć:
  • sfera regulacyjna - nagłe wprowadzenie ustawy może sprawić, że nasz projekt nie będzie odpowiadał normom prawnym,
  • sfera ekonomiczna - wzrost inflacji może spowodować, że projekt nie zostanie sfinansowany
  • sfera polityczna - nagła zmiana ordynacji wyborczej może zmienić rodzaj pomocy przedsiębiorcom, co może zagrozić projektowi
  • sfera społeczna i kulturowa - zmiany wzorców i myślenia ludzi wpływają na projekty długoterminowe.

  Czynniki wewnętrzne

  Czynniki wewnętrzne to wszelkie zagrożenia, które pochodzą z wewnątrz firmy. Wyobraźmy sobie duży kontrakt między naszą firmą i odbiorcą - drugim przedsiębiorstwem - na dwadzieścia dużych szaf biurowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Co może nie wyjść?

  W pierwszej kolejności pewnie pomyślimy o chorobie pracownika czy pomyłce w zamówieniu. Jednak powinniśmy liczyć się także z możliwością usterki sprzętu, nie dostarczeniem odpowiednich półproduktów przez naszych dostawców czy nawet pożar magazynu lub strajk pracowniczy. To wszystko czynniki wewnętrzne, które - w zależności od projektu - zmieniają się o charakteryzują konkretny obszar firmy.

  Jak ograniczyć więc ryzyko wystąpienia szkodliwych dla projektu sytuacji? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że nie uda nam się całkowicie wykluczyć każdego ryzyka i przygotować się na każdą ewentualność.

  Jednak wprowadzenie procesów zarządzania ryzykiem oraz znalezienie osób, które będą odpowiedzialne za szacowanie ryzyka i wdrażanie strategii ochronnych może znacząco ograniczyć występowanie sytuacji zagrożenia projektów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.