Co powinien wiedzieć każdy konsument o swoich prawach?

Konsument jest nieodłącznym elementem rynku w systemie gospodarczym. Bez konsumenta i jego potrzeb, nie byłoby szans na rozwój gospodarczy. Jeszcze do niedawna prawa konsumenckie, to w naszym kraju była czarna dziura.

Gamma - Co powinien wiedzieć każdy konsument o swoich prawach?


Co powinien wiedzieć każdy konsument o swoich prawach?

Konsument jest nieodłącznym elementem rynku w systemie gospodarczym. Bez konsumenta i jego potrzeb, nie byłoby szans na rozwój gospodarczy. Jeszcze do niedawna prawa konsumenckie, to w naszym kraju była czarna dziura.

Tak na prawdę, to nikt nie wiedział jakie prawa mu przysługują, a także w jaki sposób można ich dochodzić. Wielkie przedsiębiorstwa skrzętnie to wykorzystywały wpuszczając na przykład na rynek partię wadliwego towaru, a następnie nie uznając reklamacji. W trosce o własne dobro, warto wiedzieć jakie prawa przysługują każdemu konsumentowi.

Prawa konsumenta szkolenie

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, że konsumentem jest każdy człowiek, niezależnie od poziomu świadomości. Konsumpcja dóbr i usług następuje każdego dnia i to na bardzo wysokim poziomie. Od jakiegoś czasu regularnie wprowadzane są kolejne rozwiązania prawne, których zadaniem jest ochrona praw konsumenckich. Organem państwowym, do którego można się zwrócić w ramach wątpliwości dotyczących praw konsumenckich jest rzecznik praw konsumenta. Jednak warto także szkolić się na własną rękę, aby wiedzieć w jaki sposób dochodzić swoich praw.

Skąd czerpać wiedzę o przysługujących prawach?

Stare powiedzenie mówi, że nieznajomość prawa szkodzi i w tym powiedzeniu jest ogromnie dużo racji. Każdy dorosły człowiek ma nie tylko prawo ale i obowiązek znać przepisy obowiązującego prawa. W przypadku złamania prawa tłumaczenie, że się nie znało konkretnych przepisów na niewiele się zda. Nie od dziś wiadomo, że jedną z najbardziej efektywnych metod przyswajania wiedzy są specjalistyczne szkolenia.

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych powinno być obowiązkową pozycją zarówno dla przedsiębiorców jak i dla konsumentów. Warto także postawić na szkolenia z bezpieczeństwa informacji, zwłaszcza że za złamanie przepisów można dostać dużą karę finansową. Na terenie kraju działa ogromna liczba firm szkoleniowych, które mają w swojej ofercie ciekawe szkolenia z zakresu praw konsumenckich i ochrony danych osobowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.