Co powinien wiedzieć każdy o ustawie energetycznej?

Prawo energetyczne to ważna ustawa w zasadzie w każdym kraju. Co jednak dokładniej ono reguluje? Co powinniśmy wiedzieć o prawie energetycznym? Co jest szczególnie istotnego obecnie?

zdjęcie - (the_title())


Co powinien wiedzieć każdy o ustawie energetycznej?

Prawo energetyczne to ważna ustawa w zasadzie w każdym kraju. Co jednak dokładniej ono reguluje? Co powinniśmy wiedzieć o prawie energetycznym? Co jest szczególnie istotnego obecnie?

Co reguluje Prawo Energetyczne?

Przede wszystkim warto w ogóle się orientować, co w zasadzie regulowane jest przez Prawo Energetyczne. Otóż kwestią podstawową w tym zakresie jest określanie zasad dostarczania paliw i energii. Dalej Prawo Energetyczne odnosi się także do zasad polityki energetycznej państwa. W tym momencie warto od razu podkreślić, że sugerowane jest zwiększenie udziału i wykorzystania energii odnawialnej, która w Polsce stoi na naprawdę niskim poziomie.

Prawo energetyczne odnosi się również do kwestii kompetencji i zasad działania Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dodatkowo zawiera w sobie przepisy o koncesjach i taryfach energetycznych, a także o urządzeniach energetycznych, instalacjach, sieciach i ich eksploatacji.

Warto jeszcze zaznaczyć, że Prawo Energetyczne odnosi się także do zagadnień służebności przesyłu. O co tu dokładniej chodzi? Otóż w zakresie prawa energetycznego, konkretniej jest tutaj mowa o służebności przesyłu energii elektrycznej. Z czym zaś wiąże się samo pojecie służebności przesyłu? Jest ono związane z tym, że przedsiębiorstwa i zakłady potrzebują do faktu swojego istnienia dróg, urządzeń przesyłu, wodociągów itp.

Nie sposób, aby wszystko to przechodziło wyłącznie przez grunty należące do firmy albo do państwa. Siłą rzeczy zaś, idąc przez grunty prywatne, wiąże się to z koniecznością pewnych opłat osobom prywatnym za użytkowanie ich gruntu itp. Jest to jednak bardziej skomplikowane zagadnienie, ponieważ z drugiej strony właściciel gruntu ma ograniczone możliwości odmówienia firmie...

Czemu warto uczestniczyć w szkoleniach?

Szkolenie prawo energetyczne oraz szkolenie służebność przesyłu to zdecydowanie dwa bardzo istotne szkolenia w zasadzie dla każdej firmy, przedsiębiorstwa oraz osób, które właśnie związane są chociażby ze służebnością przemysłu. Warto w nie inwestować, aby zdobyć wiedzę konieczną do sprawnego zarządzania swoimi finansami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.