Co powinna zawierać etykieta produktu spożywczego?

Dzisiaj zdecydowanie każdy z nas coraz większą uwagę zwraca na etykietę produktu spożywczego. Jako firma także zatem musimy wyjść na przeciw zmieniającym się trendom wśród klientów i zadbać o odpowiednie zaprojektowanie takich etykiet.

zdjęcie - (the_title())


Co powinna zawierać etykieta produktu spożywczego?

Dzisiaj zdecydowanie każdy z nas coraz większą uwagę zwraca na etykietę produktu spożywczego. Jako firma także zatem musimy wyjść na przeciw zmieniającym się trendom wśród klientów i zadbać o odpowiednie zaprojektowanie takich etykiet.

Niemniej jednak ładny graficznie projekt to nie wszystko. Istnieją bowiem ścisłe regulacje odnośnie tego, co w zasadzie powinna zawierać etykieta produktu spożywczego. Jak wyglądają te przepisy?

Etykieta produktu spożywczego - najważniejsze informacje odnośnie zawartości

Przejdźmy od razu do meritum artykułu - co powinno się znaleźć na etykiecie? A więc całkowicie obligatoryjnie musi znaleźć się tam nazwa produktu np.. sok z granatu. Ważne jest to, aby umieścić również nazwę postaci danego produktu i to, jakim przemianom został on poddany np. pomidory w plastrach, piwo pasteryzowane.

Dalej należy jeszcze zawrzeć na pewno nazwę i adres producenta lub w niektórych przypadkach importera. Na etykiecie również musi się znaleźć kraj pochodzenia. Obligatoryjnie należy także zamieścić informację o dacie ważności, sposobie przechowywania.

Oczywiście również musi się znajdować tu pełen skład produktu z uwzględnieniem szczególnym pewnych niespodzianek, czyli substancji, których zwyczajowo w danym produkcie się nie spodziewamy np. selera. Obowiązkowa jest również informacja o alergenach. Oczywiście także etykieta musi być czytelna i w pełni zrozumiała dla klienta.

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych - ważna inwestycja

Warto mieć na uwadze to, że dzisiaj znakowanie żywności jest naprawdę bardzo istotną sprawą, taką jak np. aneks 15 GMP w zasadach GMP. Generalnie jak widać etykieta ma zawierać naprawdę wiele informacji.

Co więcej - ma być czytelna dla klienta. To jeszcze jednak nie wszystko. Jako przedsiębiorcy chcemy także, co jest w końcu całkowicie naturalne, szatą graficzną etykiety zachęcić klientów do wybierania akurat tego produktu oraz inwestowania w niego. Podsumowując - warto zainwestować na początek w szkolenie znakowanie produktów spożywczych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.