Co powinny wiedzieć osoby zajmujące się nieruchomościami?

Nieruchomości to zawsze potencjalny kąsek dla osób, które potrafią i lubią się tym zajmować. Jaka wiedza jest jednak tutaj potrzebna, aby nie dać się zaplątać w administracyjne pułapki i nie stracić na transakcjach?

zdjęcie - (the_title())


Co powinny wiedzieć osoby zajmujące się nieruchomościami?

Nieruchomości to zawsze potencjalny kąsek dla osób, które potrafią i lubią się tym zajmować. Jaka wiedza jest jednak tutaj potrzebna, aby nie dać się zaplątać w administracyjne pułapki i nie stracić na transakcjach?

Osoby a nieruchomości

Na wstępie można powiedzieć, że osoby zajmujące się nieruchomościami to tak naprawdę dość szeroki wachlarz różnych osób. Mogą bowiem wśród nich być osoby skupujące mieszkania, remontujące je i następnie oddające w najem osobom prywatnym czy firmom.

Albo też pracownicy firmy, którzy są specjalnie delegowani właśnie po to, aby znaleźć nowe miejsce dla rozwijającej się prężnie marki. Możliwości jest jeszcze o wiele, wiele więcej... W każdym bądź razie każda z tych osób musi posiadać pewną wiedzę. W jakie szkolenia powinny one zainwestować?

Szkolenia a nieruchomości

Przed wszystkim powinno to być szkolenie z kodeksu postępowania administracyjnego. Takie kpa szkolenie uczy dokładnie kiedy i jak możemy korzystać z konkretnych nieruchomości i jakie działania trzeba podjąć, aby np. nabyć prawo własności.

Jak już przy nim jesteśmy - warto zainwestować w szkolenie prawo własności. Jest to naprawdę ważna inwestycja tym bardziej, że nabycie prawa własności jest często niczym w przypadku próby ustalenia, do kogo powinno ono w zasadzie należeć oraz jak w ogóle to wyegzekwować, a kiedy też takie dawne prawo własności się już przedawniło.

Zasadniczo kwestii spornych związanych z tym, kto jest w zasadzie właścicielem danej nieruchomości jest później naprawdę bardzo wiele, zatem warto znać żelazne fakty poparte wiedzą prawną. Ostatnim szkoleniem, w które warto zainwestować jest użytkowanie wieczyste szkolenie. Powody tutaj są zasadniczo dwa.

Po pierwsze- dzisiaj w wielu przypadkach takie użytkowanie wieczyste jest zniesione, a po drugie zaś - przeniesienie użytkowania wieczystego na inną osobę wcale nie jest takie proste. Pamiętajmy tylko o tym, aby inwestować w naprawdę wysokiej jakości, rzetelne szkolenia, które dadzą nam twarde podstawy prawne i wiedzę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.