Co to logistyka zintegrowana?

Logistyka to bez wątpienia coś, bez czego nie da się funkcjonować w absolutnie żadnej firmie. Logistyka umożliwia w końcu przeprowadzenie w zasadzie jakichkolwiek dostaw. Pytanie jednak pojawia się, co to w zasadzie jest ta logistyka zintegrowana?

zdjęcie - (the_title())


Co to logistyka zintegrowana?

Logistyka to bez wątpienia coś, bez czego nie da się funkcjonować w absolutnie żadnej firmie. Logistyka umożliwia w końcu przeprowadzenie w zasadzie jakichkolwiek dostaw. Pytanie jednak pojawia się, co to w zasadzie jest ta logistyka zintegrowana?

Logistyka zintegrowana - rozwiązanie dla dużych firm

No właśnie, rzecz bowiem tutaj polega na tym, że zasadniczo to logistyka zintegrowana nadaje się jedynie do dużych firm. Spójrzmy na to bowiem, jak najczęściej wygląda logistyka w firmach. Otóż zazwyczaj jest tak, że dostawy tutaj realizowane są przez tą firmę zewnętrzną, tam z kolei pracuje już taka firma itp. Generalnie rzecz ujmując, dzisiaj często w logistyce pracuje dla nas kilka firm jednocześnie.

Tymczasem logistyka zintegrowana polega właśnie na tym, że zasadniczo to sami zajmujemy się absolutnie wszelkimi sprawami związanymi z logistyką i transportem. Czasami pojęcie logistyka zintegrowana można także odnieść do sytuacji, w której za logistykę odpowiada firma zewnętrza, jednak tylko i wyłącznie jedna. Częściej jednak chodzi o to, że firma sama sobie organizuje logistykę.

Dlaczego jest to zatem rozwiązanie wyłącznie dla dużych firm? Przede wszystkim ze względów finansowych. Logistyka zintegrowana wymaga posiadania własnych ciężarówek, własnego transportu, własnej sieci dostawców itp. Problem pojawia się przy własnych samolotach i statkach, ponieważ na to już mogą sobie pozwolić tylko prawdziwe giganty. Dlatego też właśnie rozszerzono pojęcie logistyki zintegrowanej włączając do niego jedną, dodatkową firmę. Dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia pewnych pojazdów.

Logistyka zintegrowana a konieczność szkoleń

Niemniej ciągle jest tak, że za całość odpowiada jedna osoba z firmy. Jej pomocnicy najczęściej pełnią funkcje kierowników zarządzających transportem na dość sporym obszarze. W związku z tym konieczne jest odpowiednie wyszkolenie takich osób do pełnienia tak istotnych i odpowiedzialnych funkcji. Przydatne są tutaj w szczególności szkolenia intrastat 2016, zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie oraz szkolenie ADR 2019.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.