Co trzeba wiedzieć przy zarządzaniu projektami inwestycyjnymi?

Zarządzanie projektem inwestycyjnym z pewnością nie jest pracą łatwą. Co zaś dokładniej trzeba o nim wiedzieć? Przede wszystkim tutaj bardzo istotne jest to, że taki projekt inwestycyjny wymaga…

zdjęcie - (the_title())


Co trzeba wiedzieć przy zarządzaniu projektami inwestycyjnymi?

Zarządzanie projektem inwestycyjnym z pewnością nie jest pracą łatwą. Co zaś dokładniej trzeba o nim wiedzieć? Przede wszystkim tutaj bardzo istotne jest to, że taki projekt inwestycyjny wymaga...

Wiedzy

No właśnie, przede wszystkim to projekt inwestycyjny wymaga zdecydowanie niemałej wiedzy. Co to tak w zasadzie dokładniej oznacza? Otóż trzeba zainwestować w różnego rodzaju szkolenia projekt inwestycyjny. Dlaczego? Trzeba tu podkreślić, że studia czy szkoła to wcale nie jest najlepsze miejsce do zbierania różnego rodzaju informacji.

Dlatego też trzeba koniecznie zainwestować w szkolenie budownictwo, szkolenie z zarządzania ryzykiem czy szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych. Projekty inwestycyjne nie są łatwą działką pracy i zdecydowanie potrzeba tu nieraz całkiem sporych umiejętności, aby zarządzać całością.

Pozwoleń

W zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi trzeba także podkreślić, że absolutnie konieczne jest również uzyskanie różnego rodzaju pozwoleń. Jakich dokładniej? Właśnie o tym wiedzę zdobywa się w dużej mierze na stosownych szkoleniach.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że tych pozwoleń jest naprawdę bardzo dużo i trudno w zasadzie je wszystkie nawet zapamiętać. Przede wszystkim związane są one głównie z kwestiami administracyjnymi, prawnymi oraz infrastrukturalnymi.

Dobrego projektu inwestycyjnego i kosztorysu

Trzeba jeszcze podkreślić, że bardzo dużą rolę odgrywa dobrej jakości projekt inwestycyjny. Musi on w pełni być zgodny z prawdą i odpowiednio napisany, aby przeszedł przez kontrole. Co więcej, nie należy traktować go jak zła ostatecznego, ponieważ taki projekt inwestycyjny wraz z porządnie wykonanym kosztorysem mają także na celu zabezpieczać nas, jako przedsiębiorców i pokazywać nam, co jest w zasadzie istotne, co zaś już nie do końca.

Ekipy wykonawczej

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że bardzo istotnym zagadnieniem jest posiadanie właściwej ekipy wykonawczej - takiej, która zna się na wykonywanej przez siebie pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.