Co zawierają szkolenia z windykacji należności?

Windykacja należności to temat, który coraz częściej poruszany jest na rynku finansowym. Wiele firm boryka się z problemem nieterminowym płatności od kontrahentów, tak samo innych firm jak też osób prywatnych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej decydują się oni na profesjonalną windykację należności, zazwyczaj prowadzoną przez mające w tym doświadczenie podmioty. Jednakże pracownicy takich firm powinni mieć odpowiednią wiedzę, aby właściwie wykonywać swoje obowiązki.

   
  Windykacja należności to temat, który coraz częściej poruszany jest na rynku finansowym. Wiele firm boryka się z problemem nieterminowym płatności od kontrahentów, tak samo innych firm jak też osób prywatnych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej decydują się oni na profesjonalną windykację należności, zazwyczaj prowadzoną przez mające w tym doświadczenie podmioty.

  Jednakże pracownicy takich firm powinni mieć odpowiednią wiedzę, aby właściwie wykonywać swoje obowiązki. Przede wszystkim konieczne jest poznanie odpowiednich przepisów, regulujących kwestię windykacji aby mogli wykonywać swoje obowiązki zgodnie z prawem.
   
  Dobrym pomysłem na zdobycie takiej wiedzy są przede wszystkim różnorodne szkolenia z windykacji należności. Organizuje się ich obecnie bardzo wiele, przede wszystkim ze względu na bardzo duże nimi zainteresowanie. Ich program jest zróżnicowany, ponieważ temat windykacji jest bardzo szeroki i zawiera wiele niezbędnych dla osób pracujących w tej branży informacji.

  Najczęściej szkolenia rozpoczyna się omówienie tego, jakimi zagadnieniami zajmuje się windykacja należności oraz jakie są jej formy. Może być bowiem podzielona na windykację bezpośrednią, telefoniczną czy też kroki, zmierzające do skierowania sprawy do sądu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Aby o wiele łatwiej można było przyswoić odpowiednią wiedzę, szkolenia z zakresu windykacji należności podzielone są na bloki tematyczne zajmujące się konkretnymi zagadnieniami. Na początku zazwyczaj są bloki dotyczące przepisów prawnych, gdyż to one stanowią podstawę prowadzenia działań windykacyjnych. Obecnie dość sporo miejsca poświęca się także RODO, czyli obowiązującym przepisom dotyczącym ochrony danych osobowych, tak samo klientów jak i dłużników.

  Ponadto kursanci zapoznawani są z metodami, jakie stosuje się w każdym z procesów windykacji, aby dzięki temu znacznie skuteczniej wykonywać swoje obowiązki. Niezwykle często tego typu szkolenia kończą się warsztatami, które mają za zadanie utrwalić w formie zajęć praktycznych informacje, które przekazywane były wcześniej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.