Czy przewoźnicy powinni się szkolić?

Założenie własnej firmy przewozowej uważane jest obecnie jako szczególnie lukratywne przedsięwzięcie. Czy jednak jest ono łatwo i prowadzenie oraz zarządzenie takim transportem nie wymaga specjalnych szkoleń czy umiejętności?

Gamma - Czy przewoźnicy powinni się szkolić?


Czy przewoźnicy powinni się szkolić?

Założenie własnej firmy przewozowej uważane jest obecnie jako szczególnie lukratywne przedsięwzięcie. Czy jednak jest ono łatwo i prowadzenie oraz zarządzenie takim transportem nie wymaga specjalnych szkoleń czy umiejętności? Zdecydowanie nie - zajmując się takim transportem należy wziąć pod uwagę możliwość zapisania się na kilka szkoleń - na pewno dzięki nim firma odniesie większy sukces.

Utrata ładunku - poważny problem

Przede wszystkim należy zainwestować w szkolenie z zakresu utraty ładunku. Dowiemy się na nim głównie przeróżnych kwestii prawnych, a mianowicie - kiedy jesteśmy zobowiązani do odpowiedzialności za przewożony tower, a w jakich sytuacjach jednak odpowiedzialność ta, wraz oczywiście z kosztami naprawy czy poniesienia straty przeniesiona zostanie na zleceniodawcę.

Przykładowo można tu zaznaczyć, że to zleceniodawca, chyba że inaczej jest w umowie, odpowiada w pełni za przygotowanie danej rzeczy do transportu. Innymi słowy jeśli coś jest z marszu źle zapakowane i np. się stłucze, jako przewoźnicy nie odpowiadamy za to.

Ubezpieczenie ładunku w transporcie krajowym i zagranicznym

Następną kwestią jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia ładunku. Wiadomo - ładunek ubezpieczyć trzeba, zaś przeróżne firmy ubezpieczeniowe starają się jak najbardziej zminimalizować poniesione przez siebie koszta. W efekcie dochodzi czasem do sytuacji, w których przedsiębiorca sporo zapłacił za ubezpieczenia, po czym nie zwrócono mu odszkodowania, ponieważ nie przeczytał on dokładnie warunków umowy. Szkolenia z zakresu ubezpieczania ładunku w transporcie krajowym mówią, na co zwrócić uwagę.

Takie ubezpieczenie ma także inny ważny aspekt a mianowicie samego przygotowania transportu tak, aby zmaksymalizować jego bezpieczeństwo. Tu też przyda się szkolenie.

Szkolenie zarządzanie ryzykiem

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że każdemu przedsiębiorcy opłaca się także zainwestować w szkolenie z zakresu zarządzania ryzykiem. Na pewno pomoże mu to podjąć odpowiednie decyzje biznesowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.