Czy przewoźnicy powinni się szkolić?
Założenie własnej firmy przewozowej uważane jest obecnie jako szczególnie lukratywne przedsięwzięcie. Czy jednak jest ono łatwo i prowadzenie oraz zarządzenie takim transportem nie wymaga specjalnych szkoleń czy umiejętności? Zdecydowanie nie - zajmując się takim transportem należy wziąć pod uwagę możliwość zapisania się na kilka szkoleń - na pewno dzięki nim firma odniesie większy sukces.
Utrata ładunku - poważny problem
Przede wszystkim należy zainwestować w szkolenie z zakresu utraty ładunku. Dowiemy się na nim głównie przeróżnych kwestii prawnych, a mianowicie - kiedy jesteśmy zobowiązani do odpowiedzialności za przewożony tower, a w jakich sytuacjach jednak odpowiedzialność ta, wraz oczywiście z kosztami naprawy czy poniesienia straty przeniesiona zostanie na zleceniodawcę.
Przykładowo można tu zaznaczyć, że to zleceniodawca, chyba że inaczej jest w umowie, odpowiada w pełni za przygotowanie danej rzeczy do transportu. Innymi słowy jeśli coś jest z marszu źle zapakowane i np. się stłucze, jako przewoźnicy nie odpowiadamy za to.
Ubezpieczenie ładunku w transporcie krajowym i zagranicznym
Następną kwestią jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia ładunku. Wiadomo - ładunek ubezpieczyć trzeba, zaś przeróżne firmy ubezpieczeniowe starają się jak najbardziej zminimalizować poniesione przez siebie koszta. W efekcie dochodzi czasem do sytuacji, w których przedsiębiorca sporo zapłacił za ubezpieczenia, po czym nie zwrócono mu odszkodowania, ponieważ nie przeczytał on dokładnie warunków umowy. Szkolenia z zakresu ubezpieczania ładunku w transporcie krajowym mówią, na co zwrócić uwagę.
Takie ubezpieczenie ma także inny ważny aspekt a mianowicie samego przygotowania transportu tak, aby zmaksymalizować jego bezpieczeństwo. Tu też przyda się szkolenie.
Szkolenie zarządzanie ryzykiem
Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że każdemu przedsiębiorcy opłaca się także zainwestować w szkolenie z zakresu zarządzania ryzykiem. Na pewno pomoże mu to podjąć odpowiednie decyzje biznesowe.