Czy stosowanie spektroskopii bliskiej podczerwieni jest bezpieczne?

Spektroskopia bliskiej podczerwieni to obecnie coraz bardziej popularna metoda analizy fizyko -chemicznej. Na czym ona tak naprawdę polega? Co ją wyróżnia spośród innych metod? Czy spektroskopia bliskiej podczerwieni jest w zasadzie metodą bezpieczną?

Gamma - Czy stosowanie spektroskopii bliskiej podczerwieni jest bezpieczne?


Czy stosowanie spektroskopii bliskiej podczerwieni jest bezpieczne?

Spektroskopia bliskiej podczerwieni to obecnie coraz bardziej popularna metoda analizy fizyko -chemicznej. Na czym ona tak naprawdę polega? Co ją wyróżnia spośród innych metod? Czy spektroskopia bliskiej podczerwieni jest w zasadzie metodą bezpieczną?

Jakie mamy inne metody pozwalające nam zadbać o bezpieczeństwo i wysoką jakość w laboratorium? Na te wszystkie pytania odpowiemy za chwilę poniżej...

Spektroskopia bliskiej podczerwieni -doskonała i skuteczna metoda

Skupmy się jednak na początku na doskonałej metodzie, jaką jest właśnie spektroskopia bliskiej podczerwieni. Na czym ona tak naprawdę polega? Otóż tutaj wykorzystywana jest wiązka promieniowania elektromagnetycznego właśnie ze spektrum podczerwieni. Przechodząc przez próbkę, jest ona częściowo absorbowana czyli wchłaniania, co później daje nam specyficzne widma.

Na podstawie analizy tych widm możemy określić skład danej próbki. Co zatem jasne spektroskopia bliskiej podczerwieni pozwala nam wykryć, czy przypadkiem w próbce nie ma jakiś substancji, których nie powinno tam być.

Warto podkreślić, że naczelną zaletą spektroskopii bliskiej podczerwieni jest właśnie to, że w zasadzie to jest to metoda praktycznie całkowicie bezpieczna dla analizowanego materiału. Co więcej zaletami spektroskopii jest również to, że jest to metoda w zasadzie relatywnie tania a przy tym szybka i łatwa do wykonania. Spektroskopia bliskiej podczerwieni także cechuje się jeszcze tym, że można za jej pomocą badać próbkę na obecność kilku substancji naraz.

Pozostałe badania bezpieczeństwa

W kwestii bezpieczeństwa warto jeszcze podkreślić, że nie tylko nasza spektroskopia bliskiej podczerwieni pozwala zbadać je w laboratorium.

Ważną rolę bowiem pełni tutaj także test ochrony przeciwdrobnoustrojowej nazywany również testem konserwacji - określa on bowiem, czy nie doszło do niekontrolowanego namnażania się mikroorganizmów w próbce i czy dany produkt jest właściwie zabezpieczony. Z kolei audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym umożliwia sprawdzenie wszelkich standardów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.