Czy znajomość pakietu Office pomaga w znalezieniu pracy?

Są takie umiejętności, które pracodawcy uważają za kluczowe. I do nich należy znajomość programów biurowych z pakietu Microsoft Office. Kiedy ktoś zamierza być pracownikiem biurowym, wie, że musi znać pakiet MS Office. Pracuje się na nim w większości firm.

zdjęcie - (the_title())


Czy znajomość pakietu Office pomaga w znalezieniu pracy?

Są takie umiejętności, które pracodawcy uważają za kluczowe. I do nich należy znajomość programów biurowych z pakietu Microsoft Office.

Kiedy ktoś zamierza być pracownikiem biurowym, wie, że musi znać pakiet MS Office. Pracuje się na nim w większości firm. Programy te są tak rozpowszechnione, że warto je znać i ubiegając się o inne stanowiska. Dobrze jest mieć ukończone szkolenie MS Word, jeśli w planach jest dowolna praca umysłowa. Warto także znać Excel.

Kiedy znajomość Office musi być w CV?

Jeśli składa się CV, by pracować w kadrach lub w księgowości, to trzeba znać programy biurowe. Praca asystenta czy w sekretariacie także ich wymaga. Na tego rodzaju stanowiskach znajomość pakietu Office jest niezbędna.

Trzeba znać co najmniej Word i Excel. Przy aplikowaniu na wyższe stanowiska oraz na stanowisko asystenta warto mieć znajomość PowerPoint wpisaną w CV. W dziale księgowym najważniejszym programem jest Excel. Dobrze jest mieć szkolenia Excel za sobą. Wymagana jest bowiem duża wiedza na temat tego programu.

Pomoc w znalezieniu dobrej pracy

O jakąkolwiek chodzi pracę umysłową, warto mieć w CV znajomość programów Word i Excel. Dobre wrażenie zrobi też znajomość PowerPoint. To także popularny program. Nawet jeśli nie będzie się na takich programach pracować, to znajomość ich jest atutem. Może zdecydować o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną.

Może też zdecydować o zdobyciu zatrudnienia. Każda dodatkowa umiejętność ma znaczenie. Warto więc wpisać znajomość takich programów, nawet jak praca nie ma mieć charakteru umysłowego. Taka informacja może mieć znaczenie, jak będą rozpatrywane kandydatury do awansu. Znać programy biurowe to powinien być cel każdego, komu marzy się praca na dobrych warunkach i dobrze płatna.

Im lepsza znajomość jakiegoś programu, tym lepiej. Jeśli ma się za sobą jakieś szkolenie np. z Excela, to warto poinformować o tym w CV. Jest to cenna informacja o poziomie znajomości tego programu. Nawet jak był to Excel poziom podstawowy, to warto to napisać. Informacja taka daje pewność, że kandydat do pracy poradzi sobie z obsługą tego programu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.