Dane do tabeli przestawnej (Excel)

Excel należy do programów Micorsoft Office i służy jako jeden z najpopularniejszych i najszerszych wykorzystywanych programów kalkulacyjnych w biznesie. Jego zakres funkcji jest na tyle szeroki, że zapewnia praktycznie każde możliwe obliczenia, jak i przeróbki danych zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami.


  Excel należy do programów Micorsoft Office i służy jako jeden z najpopularniejszych i najszerszych wykorzystywanych programów kalkulacyjnych w biznesie. Jego zakres funkcji jest na tyle szeroki, że zapewnia praktycznie każde możliwe obliczenia, jak i przeróbki danych zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Nie trudno więc zauważyć, że bardzo chętnie korzysta z niego wiele firm, a w tym analityków danych, gdyż znacząco ułatwia on ich pracę.

  Wśród szerokiej ilości funkcji dostępnych w tym programie wartą uwagi jest tabela przestawna. Zgodnie z twierdzeniem pojęć matematycznych służy ona jako narzędzie analityczne, pozwalające m. in. filtrować, wybierać, przestawiać kolumny i wiersza, tak aby uzyskać nowy, bardziej przejrzysty układ danych.

  Ma ona szerokie zastosowanie w przypadku, gdy dochodzi do potrzeby analizowania ogromnej ilości skomplikowanych danych, które przy pomocy tabeli przestawnej są przedstawiane w wersji o wiele bardziej czytelnej dla użytkownika. Jak więc stworzyć tabelę przestawną w programie excel? W pierwszej kolejności wprowadzane dane należy ułożyć w formie tabelarycznej, tak by nie było pustych pól/

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie, które uczy jak używać średniozaawansowanych funkcji Excela w taki sposób, aby wszystko było jasno nie tylko na szkoleniu, ale również potem, już w pracy. Zapraszamy na szkolenie EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Najlepiej wykorzystać do tego tzw. tworzenie tabeli, gdyż późniejsza moderacja tabeli automatycznie modyfikuje pola tabeli przestrzennej. Następnie należy wybrać funkcję tworzenie tabeli przestawnej, która automatycznie wywoła powstanie logicznego układu, dopasowującego podane dane do najbardziej odpowiednich obszarów w tworzonej tabeli przestawnej.

  Ostatecznie uzyskanie tabeli przestawnej sprawdzi się znakomicie gdy chcemy zaprezentować gdzieś nasze wyniki (np. sprawozdanie dla szefa, czy spotkanie biznesowe). Ponadto są one bardzo elastyczne przy modelowaniu i dostosowywaniu do swoich potrzeb.

  Ponadto warto zapamiętać, że na podstawie tego typu tabel tworzone są wykresy przestawne, które automatycznie się modyfikują podczas zamiany danych w tabeli. Ponadto uzyskane tabele są bardzo proste w obsłudze, gdyż oferują przestronny i jasny panel graficzny, a także dodatkowo bardzo łatwo się je usuwa – wystarczy zaznaczyć tabelę i kliknąć przycisk delete.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.