Dane osobowe – czego można dowiedzieć sie na szkoleniu?

Od czasu zmiany przepisów o ochronie danych osobowych nie tylko należy dbać o posiadane dane, ale także znacząco zmieniły się zasady ich udostępniania oraz pozyskiwania. Wszystkie aspekty związane z danymi osobowymi są niezwykle ważne, nie dziwi więc że dziedzina ta stała się tematem bardzo wielu szkoleń.

Gamma - Dane osobowe - czego można dowiedzieć sie na szkoleniu?


Dane osobowe - czego można dowiedzieć sie na szkoleniu?

Od czasu zmiany przepisów o ochronie danych osobowych nie tylko należy dbać o posiadane dane, ale także znacząco zmieniły się zasady ich udostępniania oraz pozyskiwania. Wszystkie aspekty związane z danymi osobowymi są niezwykle ważne, nie dziwi więc że dziedzina ta stała się tematem bardzo wielu szkoleń.

Szkolenie z ochrony danych osobowych dla uczestniczących w nich osób jest źródłem bardzo wielu istotnych informacji. Oczywiście najważniejszą jego częścią zazwyczaj jest zapoznanie z przepisami prawa, które regulują kwestię ochrony jak również przetwarzania danych.

We wszystkich firmach i urzędach jest to bardzo ważne, ponieważ znajdują się w nich nie tylko dane klientów czy petentów, ale także bardzo szeroka dokumentacja pracownicza, zawierająca wiele prywatnych i tak zwanych wrażliwych informacji odnośnie zatrudnionych osób.

Nie dziwi więc fakt, iż coraz częściej szkolenia organizowane są na indywidualne zlecenie firm i urzędów. Dzięki temu ich tematyka może być jak najlepiej dopasowana do działalności zamawiającego i skupiać się na niezbędnych aspektach.

Duża popularnością cieszą się także szkolenia z bezpieczeństwa informacji, które wskazują sposoby ochrony informacji jak również to, w jaki sposób są one narażane na przechwycenie przez osoby niepowołane.

Ze względu na niezwykle wysokie kary finansowe, które grożą obecnie za złamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych wiele firm uważa przeprowadzanie takich szkoleń za niemalże obowiązkowe. Starają się dopasować terminy do pracowników, aby nie musieli oni rezygnować z obowiązków służbowych.

Taka dbałość firm o pracowników jest zasadna, gdyż odpowiednia wiedza w danym zakresie pozwala pracownikom znacznie lepiej funkcjonować i bez obaw wykonywać swoje obowiązki.

Prowadzi to do szybszego rozwoju całej firmy, co przekłada się także na pracowników, ich wynagrodzenia i środowisko pracy. Firmy organizujące szkolenia zaś starają się sprostać wszystkim oczekiwaniom zamawiających, gdyż często ponownie zlecają oni przeprowadzenie kolejnych szkoleń.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.