Długi firmowe

Windykacja należności jest dla wielu osób czymś co najmniej kontrowersyjnym. Osoby wykonujące ten zawód nawet traktowane z pewnym ostracyzmem. Wynika to z faktu, że często praca ta wymaga zachowań i działań, które mogą być traktowana, jako niesympatyczne a czasami wręcz napastliwe. Tymczasem trzeba pamiętać, że windykacja ma różne oblicza. W zależności od rodzaju zadłużenia, typu należności, a nawet tak prozaicznej kwestii, jak charakteru dłużnika i windykatora działania te mogą przyjmować bardzo odmienne oblicze. 

Gamma - Długi firmowe
   
  Windykacja należności jest dla wielu osób czymś co najmniej kontrowersyjnym. Osoby wykonujące ten zawód nawet traktowane z pewnym ostracyzmem. Wynika to z faktu, że często praca ta wymaga zachowań i działań, które mogą być traktowana, jako niesympatyczne a czasami wręcz napastliwe.

  Tymczasem trzeba pamiętać, że windykacja ma różne oblicza. W zależności od rodzaju zadłużenia, typu należności, a nawet tak prozaicznej kwestii, jak charakteru dłużnika i windykatora działania te mogą przyjmować bardzo odmienne oblicze.

  Warto ponadto zwrócić uwagę także na to, że działania windykacyjne mają na cele przede wszystkim przywrócenie stanu zgodnego z prawem. Innymi słowy pewna forma restauracji stanu uważanego za naturalny. Mówiąc wprost chodzi to, by osoba zobowiązana wypełniła swoje zobowiązanie, a wierzyciel został zaspokojony.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Windykacja należności to sztuka dyplomacji, perswazji, negocjacji i psychologii. Na naszym szkoleniu uczymy jak szybko, dbając o relacje odzyskać należne nam środki.

  Wpisując w wyszukiwarkę naszej strony poniższe hasła poza propozycjami szkoleniowymi znajdziesz nie tylko programy szkoleń, ale również materiały merytoryczne dotyczące tego obszaru:

  Trzeba mieć na uwadze także to, że wbrew często przedstawianemu w mediach obrazowi działania windykacyjne nie przynoszą zysków bogatym zabierając biednym. Wierzyciele podobnie, jak i dłużnicy również posiadają swoje potrzeby, które mogą być zaspokajane wyłącznie z należności, które powinien pokryć dłużnik. Szczególna rola windykacji pojawia się w sytuacji, kiedy ma ona miejsce pomiędzy instytucjami lub firmami. Wówczas najwyraźniej pojawia się prawdziwe oblicze windykacji.

  Działania o tym charakterze mają wówczas na celu wprowadzenia w obiegu gospodarczym naturalnego ładu. Innymi słowy przywracanie przepływu finansowego w odpowiednim kierunku jest działaniem mającym na celu także swoistą sprawiedliwość. Tak rozumiana windykacja traci swój pejoratywny wydźwięk stajać się w oczywisty sposób działaniem czysto praktycznym i, choć niewdzięcznym, mającym jednak pozytywne rezultaty.

  Dalej idącym efektem działań windykacyjnych jest równowaga na obszarze, w jakim są one podejmowane. Zwrot długu, bądź też jego egzekucja są przecież czymś z gruntu właściwym i nie wymagającym dodatkowego moralnego uzasadnienia. Windykacja jest zatem metodą do przywrócenia elementarnej sprawiedliwości.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.