Etapy projektu – jak je określić?

Projektami nazywamy zbiór działań i aktywności, które mają na celu osiągnięcie skonkretyzowanych rezultatów. Projektem jest więc wszystko, co planujemy, co ma scharakteryzowany czas trwania, cel i wymienione środki, które będą używane do jego realizacji. Projekty są jednorazowe (zaczynają się i kończą), złożone (wymagają wielu różnych, powiązanych ze sobą elementów) oraz niepowtarzalne – ze względu na fakt terminowości i odrębnych, specyficznych założeń, nie da się powtórzyć drugi raz identycznego projektu. Każdy projekt powinien mieścić się w pięciu etapach.

   
  Projektami nazywamy zbiór działań i aktywności, które mają na celu osiągnięcie skonkretyzowanych rezultatów. Projektem jest więc wszystko, co planujemy, co ma scharakteryzowany czas trwania, cel i wymienione środki, które będą używane do jego realizacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W PROJEKCIE

  Celem zarządzania ryzykiem w projekcie jest zwiększenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk korzystnych oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa i skutków wystąpienia ryzyk niekorzystnych. Przygotuj się do tego poprzez szkoleni zarządzanie ryzykiem w projekcie.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Projekty są jednorazowe (zaczynają się i kończą), złożone (wymagają wielu różnych, powiązanych ze sobą elementów) oraz niepowtarzalne - ze względu na fakt terminowości i odrębnych, specyficznych założeń, nie da się powtórzyć drugi raz identycznego projektu. Każdy projekt powinien mieścić się w pięciu etapach.

  1. Definiowanie projektu. To czas, w którym dochodzimy do naszych celów, podstawowych założeń, metod wykorzystywanych w realizacji projektów. Odpowiadamy na pytania "jak?", "gdzie?" i "kiedy?" i tworzymy ogólny zarys całego projektu. Na tym etapie buduje się również zespół lub wyznacza osobę, którzy będą odpowiedzialni za realizację przedsięwzięcia.

  2. Planowanie projektu. Jest to etap rozwijający wcześniejsze ustalenia. Zespół projektowy nadaje całemu przedsięwzięciu sens. Opracowywane są szczegółowe metody i poszczególne, jak najmniejsze zadania, dzięki którym dojdziemy do konkretnych celów.

  3. Realizowanie projektu. W zależności od rodzaju przedsięwzięcia wykonujemy krok po kroku zaplanowane wcześniej zadania.

  4. Monitorowanie projektu. Wiele osób się zastanawia: czy trzeba kontrolować projekt w trakcie jego realizacji? Oczywiście, że tak! Wyłapanie pewnych błędów i dysfunkcji we wcześniejszych etapach pozwala na ograniczenie kosztów, które mogłyby wyniknąć po zakończeniu projektu.

  5. Zamknięcie projektu. W zależności od rodzaju przedsięwzięcia możemy tu mówić o odbiorze zlecenia przez klienta czy sporządzenie raportu dla menedżera. To tradycyjne metody zakończenia projektu.

  Zarządzanie projektami przebiega zdecydowanie szybciej i sprawniej, jeśli zdajemy sobie sprawę z kolejnych kroków, które powinny być podjęte, by nasze przedsięwzięcie skończyło się sukcesem całego zespołu projektowego oraz pozwoliło na szybkie i jak najsprawniejsze zrealizowanie wszystkich celów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.