Gdzie pracownik może poznać przepisy budowlane?

Obowiązkiem każdego pracodawcy przyjmującego nowego pracownika na dane miejsce pracy jest upewnienie się, że pracownik ten posiada albo odpowiednie umiejętności wymagane do podjęcia pracy na danym stanowisku, albo odpowiednią wiedzę.

zdjęcie - (the_title())


Gdzie pracownik może poznać przepisy budowlane?

Obowiązkiem każdego pracodawcy przyjmującego nowego pracownika na dane miejsce pracy jest upewnienie się, że pracownik ten posiada albo odpowiednie umiejętności wymagane do podjęcia pracy na danym stanowisku, albo odpowiednią wiedzę.

W przypadku kiedy jako potencjalni pracownicy nie dysponujemy wiedzą, dobrym rozwiązaniem jest jej pozyskanie poprzez inwestycję w różnego rodzaju warsztaty, które przekażą wiedzę od podstaw lub pomogą nabyć albo rozwinąć dane umiejętności.

Bardzo ważnym sektorem, w którym nie obejdzie się bez znajomości praw niezbędnych do wykonywania pracy, jest budowlanka, która wymaga od pracowników różnych zestawów umiejętności w połączeniu z określoną wiedzą.

Stąd, szkolenie budownictwo okazuje się świetnym pomysłem na podniesienie wiedzy i kwalifikacji swoich pracowników, uzupełnienie i wzbogacenie o nowe informacje. Choć przepisy budowlane są zapisane w odpowiednich kodeksach prawnych odnoszących się do danego sektora działalności przemysłowej, znacznie łatwiejszą formą przyswajania wiedzy jest korzystanie z różnego rodzaju szkoleń, podczas których nawet najtrudniejsze prawnicze frazy i wyrażenia zostaną "przetłumaczone" na język polski, zrozumiały dla osoby niezwiązanej z dziedzinami prawnymi na co dzień.

Dodatkowym wspomożeniem w lepszym zrozumieniu przepisów budowlanych od praktycznej strony mogą okazać się szkolenia projekt inwestycyjny. Takie warsztaty pomogą rozpisać nawet najtrudniejszą inwestycję w sposób spełniający warunki do otrzymania wymaganych pozwoleń i decyzji administracyjnych na przeprowadzenie budowy według planu.

Prawo w tym względzie zmieniało się znacznie przez ostatnie lata, stąd korzystnie jest odświeżyć wiedzę lub dowiedzieć się coś więcej o nowinkach prawnych. Świetnym dodatkiem i uzupełnieniem wiedzy jest także szkolenie z zarządzania ryzykiem.

Jest ono przydatne z wielu względów - na budowie podczas prac może wydarzyć się dosłownie wszystko, więc takie warsztaty pozwalają zaplanować czynności tak, by potencjalne ryzyko było jak najmniejsze, a w przypadku zdarzenia - zostały podjęte odpowiednie kroki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.