Gdzie rozwijać wiedzę związaną z ochroną praw pracowniczych?

Prawa pracownicze to bardzo ważna kwestia. Kodeks pracy kładzie duży nacisk na ich przestrzeganie. Każdy pracownik, który czuje, że jego prawa pracownicze są naruszane, powinien to czym prędzej zgłosić do państwowej inspekcji pracy.

Gamma - Gdzie rozwijać wiedzę związaną z ochroną praw pracowniczych?


Gdzie rozwijać wiedzę związaną z ochroną praw pracowniczych?

Prawa pracownicze to bardzo ważna kwestia. Kodeks pracy kładzie duży nacisk na ich przestrzeganie. Każdy pracownik, który czuje, że jego prawa pracownicze są naruszane, powinien to czym prędzej zgłosić do państwowej inspekcji pracy, a ta jeżeli uzna to za stosowne może wszcząć postępowanie wyjaśniające względem nierzetelnego pracodawcy.

Jakie przepisy prawne regulują prawa pracownicze?

Zdecydowanie najważniejszym aktem prawnym w zakresie ochrony praw pracowników jest Kodeks Pracy, który został uchwalony w 1974 roku. Pomimo tego, że było to prawie pół wieku temu, to przepisy w nim zawarte są cały czas aktualne.

Prawa pracownicze - tej tematyce została poświęcona duża część Kodeksu Pracy. Ponadto, prawa pracowników zostały także zawarte w kilku innych ustawach z zakresu prawa pracy. Każdy kto chce poznać szczegółowo tę tematykę powinien zapisać się na specjalistyczne szkolenie. Szkolenia o charakterze otwartym dostępne są dla każdego.

Dlaczego warto znać swoje prawa?

Przede wszystkim należy wiedzieć to, że kodeks pracy reguluje wyłącznie kwestie związane z zatrudnieniem na umowę o pracę. Wszelkie umowy o dzieło czy też umowy zlecenie podlegają zupełnie innym przepisom.

Wyłącznie pracownicy posiadający umowę o pracę mogą opierać swoje roszczenia względem pracodawcy na podstawie kodeksu pracy. Po wyjaśnieniu tej kwestii można przejść do tego, dlaczego każdy powinien swoje prawa znać. Otóż powód jest bardzo prosty - jeżeli ktoś nie zna swoich praw, to nie jest w stanie ich egzekwować, a przez to może dać się wykorzystywać w pracy.

Gdzie zapoznać się z prawami jakie mają pracownicy?

Osoby, które mają dużo czasu, a ponadto lubią na własną rękę studiować akty prawne mogą samodzielnie przestudiować kodeks pracy, aby poznać prawa pracowników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jednak szkolenie prawo pracy. Szkolenia kodeks pracy można znaleźć w każdym większym mieście. Tematyka takich szkoleń jest przeważnie bardzo podobna i dotyczy zapisów zawartych w kodeksie pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.