Gdzie zdobyć wiedzę o handlu międzynarodowym?

Z pewnością wielu przedsiębiorców marzy o tym, aby poszerzyć granice swojej działalności i zainwestować w rynki zagraniczne. Jak można tego dokonać? Otóż w grę zaczyna wówczas wchodzić handel międzynarodowy. Aby zdobyć o nim wiedzę, warto iść na prawo celne szkolenie.

zdjęcie - (the_title())


Gdzie zdobyć wiedzę o handlu międzynarodowym?

Z pewnością wielu przedsiębiorców marzy o tym, aby poszerzyć granice swojej działalności i zainwestować w rynki zagraniczne. Jak można tego dokonać? Otóż w grę zaczyna wówczas wchodzić handel międzynarodowy. Aby zdobyć o nim wiedzę, warto iść na prawo celne szkolenie.

 Pojawia się jednak jedno dość zasadnicze pytanie, a mianowicie, kiedy w zasadzie zaczyna się handel międzynarodowy? Jaka wiedza o nim jest nam potrzebna? Gdzie zdobyć taką wiedzę?

Granica handlu międzynarodowego

Na początek warto podkreślić, że jak by głupio nie brzmiało pytanie o granice handlu międzynarodowego, to jest ono tak naprawdę całkiem uzasadnione. Dlaczego? O co tutaj tak dokładniej chodzi?

Otóż istotne jest to, że zupełnie inne przepisy obowiązują w przypadku handlu w granicach Unii Europejskiej - tu przede wszystkim nie stosuje się pojęć eksportu czy importu oraz odpraw celnych. Z drugiej jednak strony już w obrębie Unii funkcjonują zasady Incoterms - nie są one obowiązkowe, jednak wiele przedsiębiorstw wymaga ich do prowadzenia umów handlowych ze sobą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010Wiedza o handlu międzynarodowym

Chcąc zająć się chociażby handlem w obrębie Unii europejskiej tak naprawdę musimy wiedzieć naprawdę całkiem sporo i potrzebnej wiedzy nie da się zmieścić w jednym artykule. Dlatego też warto zainwestować w odpowiednie szkolenia - jakie dokładniej?

Na pewno będzie to prawo celne szkolenie, na którym dowiemy się wszystkich najważniejszych spraw związanych właśnie z prawem celnym, jak chociaż rozróżnienia eksportu, importu, tego, jakie dokumenty wymagane są do procedur celnych itp.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, które da nam wiedzę, a co za tym idzie i możliwości, aby skutecznie zorganizować logistykę i transport na poziomie międzynarodowym. Istotne jest również szkolenie Incoterms.

Co to jest Incoterms? Otóż Incoterms to są Międzynarodowe Reguły Handlu - reguły, które określają warunki sprzedaży. Zasady te regulują w szczególności kwestie kosztów oraz odpowiedzialności pomiędzy sprzedawcę i nabywcę a także odnoszą się uzgodnień dotyczących transportu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.