Jak być na bieżąco z przepisami kodeksu pracy?

Nie da się ukryć, że znajomość prawa pracy bardzo przydaje się w pracy. Z całą pewnością nieznajomość przepisów wyżej wspomnianej gałęzi prawa mogłaby poważnie zaszkodzić naszym interesom i to bez względu na to, którą stroną stosunku pracy jesteśmy.

zdjęcie - (the_title())


Jak być na bieżąco z przepisami kodeksu pracy?

Nie da się ukryć, że znajomość prawa pracy bardzo przydaje się w pracy. Z całą pewnością nieznajomość przepisów wyżej wspomnianej gałęzi prawa mogłaby poważnie zaszkodzić naszym interesom i to bez względu na to, którą stroną stosunku pracy jesteśmy.

Każdy pracodawca zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że jego podstawowym obowiązkiem względem pracownika jest wypłata wynagrodzenia. Obowiązkiem pracownika jest zaś świadczenie pracy na rzecz pracodawcy w określonym miejscu oraz czasie. Świadczona praca musi być rzecz jasna pracą określonego rodzaju.

Nie ulega wątpliwości, że istnieje także szereg innych obowiązków pracowniczych oraz takich, do których przestrzegania zobligowani są pracodawcy. Obydwie strony stosunku pracy powinny znać swoje obowiązki.

Nie da się jednak ukryć, że prawo pracy ma tendencję do zmian. Niektóre przepisy prawne zawarte w Kodeksie pracy przestają obowiązywać, a inne mogą obowiązywać w węższym lub szerszym zakresie. Na pewno dobrze byłoby na bieżąco śledzić zmiany zachodzące w prawie pracy. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to zadaniem łatwym.

Dobrze byłoby postarać się brać udział w szkoleniach oraz kursach, które pomogą nam zaznajamiać się z zachodzącymi w prawie pracy zmianami. Szkolenia z prawa pracy powinny być organizowane systematycznie, gdyż tylko wówczas może być mowa o efektach.

Nie należy unikać również udziału w szkoleniach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej prowadzone są bowiem na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Zarówno pracownik jak i pracodawca może na takim szkoleniu sporo skorzystać. Na pewno warto poszukiwać szkoleń certyfikowanych. Nierzadko bowiem jesteśmy zobowiązani przedstawić swojemu pracodawcy dowód udziału w jakimś szkoleniu czy kursie.

Na pewno dobrze byłoby również wiedzieć, czy osoba prowadząca szkolenie posiada kompetencje, które pozwolą jej poprowadzić szkolenie z prawa pracy. Nie bójmy się więc pytać osoby prowadzącej szkolenie o to, jaką szkołę ukończyła oraz jakie kursy ma za sobą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.