Jak kontrolować finanse w firmie?

Finanse w firmie stanowią jeden z jej najważniejszych filarów. W końcu po co nam w ogóle firma bez finansów – taka firma upadnie bardzo szybko. Z drugiej jednak strony wcale nie jest łatwo zarządzać finansami firmy tak, aby udało się naprawdę ją rozwinąć….

zdjęcie - (the_title())


Jak kontrolować finanse w firmie?

Finanse w firmie stanowią jeden z jej najważniejszych filarów. W końcu po co nam w ogóle firma bez finansów - taka firma upadnie bardzo szybko. Z drugiej jednak strony wcale nie jest łatwo zarządzać finansami firmy tak, aby udało się naprawdę ją rozwinąć....

Początki w świecie finansów

No właśnie - należy już na wstępie podkreślić, że większość osób zakładających swoje firmy, to wcale nie są przecież ekonomiści czy finansiści. To często osoby umiejące świetnie gotować, marzące o założeniu swojej restauracji, panie chcące mieć własną herbaciarnię, cukiernicy chcący postawić na swój biznes, osoby kreatywne otwierające firmę z ekologicznymi strojami itp.

Pomysłów jest nieskończenie wiele, a dzisiaj coraz więcej osób właśnie stara się ze swojego hobby czy zainteresowania wydobyć pracę zarobkową.

Niemniej jednak wiadomo - podstawową wiedzę o finansach musimy mieć. Oczywiście można zainwestować w księgową, niemniej jednak ona pełni tylko niejako funkcję wykonawczą i będzie nam mogła służyć pomocą tylko w niektórych kwestiach np związanych z podatkami czy umowami.

Z kolei na profesjonalnego finansistę na pewno przez długi czas nie będzie nas stać, a jak już - i tak warto mieć jakąś wiedzę, aby nie dać się oszukać.

Finanse dla niefinansistów szkolenie - świetny pomysł

Właśnie dlatego doskonałym pomysłem będzie właśnie zainwestowanie w profesjonalne szkolenie z zakresu finansów, ale właśnie dla osób, które zasadniczo nie mają wykształcenia w tym kierunku.

Takie szkolenie na pewno będzie obejmowało podstawy ekonomii, organizacji budżetu, wypracowania oszczędności, zarządzania pieniędzmi. W tym zakresie będzie także generalnie przydatne szkolenie controlling finansowy, które powie nam więcej, o tym czym jest controlling finansowy, jakie jego dwa główne modele wyróżniamy oraz w jaki sposób dobrać najlepszy model do swojej firmy. Dzięki temu na pewno będzie nam się lepiej zarządzało finansami w firmie i co w związku z tym dość oczywiste - łatwiej będzie także osiągnąć sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.