Jak można wykorzystać excel w pracy finansisty?

Znajomość Excela jest dziś nieodzowna w wielu zawodach. Mowa tu zarówno o zawodach administratywisty jak i finansisty. Nie ulega wątpliwości, że szkolenie controlling finansowy przyda się każdemu, kto odpowiedzialny jest za stan finansów w firmie.

zdjęcie - (the_title())


Jak można wykorzystać excel w pracy finansisty?

Znajomość Excela jest dziś nieodzowna w wielu zawodach. Mowa tu zarówno o zawodach administratywisty jak i finansisty. Nie ulega wątpliwości, że szkolenie controlling finansowy przyda się każdemu, kto odpowiedzialny jest za stan finansów w firmie. Bardzo pomocny w przygotowywaniu podsumowań oraz sprawozdań finansowych może się okazać wspomniany już powyżej Excel.

Aby narzędzie to mogło okazać się przydatne, należy nauczyć się nim posługiwać we właściwy sposób. Nie ulega wątpliwości, że finanse dla niefinansistów szkolenie może okazać się pomocne w nauce Excela. Osoba, która ma poprowadzić szkolenie musi być jednak należycie doświadczona.

Powinna ona posiadać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również i praktyczną. Controlling w praktyce wygląda bowiem nieco inaczej niż ten w teorii. Dobrze byłoby, gdyby doświadczony szkoleniowiec pokazał nam w jaki sposób przygotować sprawozdanie finansowe korzystając z wyżej wspominanego już Excela.

Jak już nadmieniono, każdy kurs powinien być poprowadzony przez należycie doświadczonego oraz odpowiednio wykwalifikowanego szkoleniowca. W przeciwnym razie może ono nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami oraz kursami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia takie posiadają wiele rozmaitych zalet.

Przede wszystkim nie musimy ponosić całości kosztów za udział w nich. Ponadto, kursy te prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Dzięki temu możemy być pewni, że osoba prowadząca szkolenie odpowie na każde postawione przez uczestników pytania. Nie należy bać się sprawdzania kompetencji osób odpowiedzialnych za przebieg szkolenia.

Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie stron internetowych poszczególnych firm szkoleniowych. Na pewno należałoby przyjrzeć się metodom szkoleniowym, które są wykorzystywane przez daną firmę. Na wspomnianych już stronach internetowych znajdziemy również rekomendacje firm szkoleniowych. Dobrze byłoby poczytać także opinie klientów o poszczególnych firmach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.