Jak nie doprowadzić do zasiedzenia służebności przesyłu?

Służebność przesyłu jest ciężkim tematem dla każdego, kto musiał się z nią kiedykolwiek uporać. Niemniej jednak dla wielu firm jest to w zasadzie codzienność, dlatego też trzeba naprawdę dobrze znać się na tym temacie.

zdjęcie - (the_title())


Jak nie doprowadzić do zasiedzenia służebności przesyłu?

Służebność przesyłu jest ciężkim tematem dla każdego, kto musiał się z nią kiedykolwiek uporać. Niemniej jednak dla wielu firm jest to w zasadzie codzienność, dlatego też trzeba naprawdę dobrze znać się na tym temacie.

Szkolenia ze służebności przesyłu - absolutne must have!

Dlatego też każdy szef firmy stanowczo powinien zainwestować w tego rodzaju szkolenia dla swoich pracowników. Dlaczego jest to takie istotne? Otóż niestety ustanowienie służebności przesyłu często bardzo wiąże się z pokonaniem wielu barier i oporów.

W każdym bądź razie szkolenie służebność przesyłu oraz szkolenie prawo energetyczne są naprawdę istotne, tym bardziej, że nie uda się o wszystkim opowiedzieć w takiej serii krótkich artykułów. Trzeba pamiętać także o tym, że w zasadzie tutaj kilka osób powinno być zaangażowanych w zdobywanie takiej wiedzy, nie tylko jeden ekspert w firmie.

Co to jest służebność przesyłu?

Otóż mówiąc najprościej - użytkowanie gruntów prywatnych w celu podtrzymania funkcjonowania fabryki, zakładu czy firmy. Generalnie rzecz ujmując bowiem naprawdę często jest tak, że fabryka otoczona jest przez różne domki.

Siłą rzeczy zaś ciężarówki z dostawą muszą tam dojechać, prąd musi być doprowadzony i czasem także przez posesje prywatne. Jeśli jest to absolutnie konieczne - właściciel w zasadzie nie ma prawa odmówić, ale firma oczywiście musi zapłacić mu wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości.. Chyba że dojdzie do zasiedzenia się służebności przesyłu.

Jak nie doprowadzić do zasiedzenia się służebności przesyłu i co to w ogóle oznacza? Otóż oznacza to dokładnie to, że dany np, słup się już zasiedzi i nie będzie można w żaden sposób go stamtąd ruszyć. Co więcej właściciele posesji nie będą mogli także uzyskać żadnego wynagrodzenia za lata wykorzystywania takiego słupa.

Nawet rozmowy dotyczące obecnego wynagrodzenia będą trudne. Jak do tego zatem nie dopuścić? Trzeba tu pilnować lat. W przypadku dobrych zamiarów firmy, co jest rzadsze, wymagany okres czasu to 20 lat, w przypadku złych - 30 lat.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.