Jak przygotować laboratorium przed kontrolą?

Dbanie o bezpieczeństwo żywności jest podstawą zachowania zdrowia i życia każdego z nas. Mikrobiologia to nauka która zajmuje się badaniem mikroorganizmów, czyli wirusów i bakterii. Bardzo często przyczynia się również do rozwoju badań żywności oraz sprawdzania jej jakości.

zdjęcie - (the_title())


Jak przygotować laboratorium przed kontrolą?

Dbanie o bezpieczeństwo żywności jest podstawą zachowania zdrowia i życia każdego z nas. Mikrobiologia to nauka która zajmuje się badaniem mikroorganizmów, czyli wirusów i bakterii. Bardzo często przyczynia się również do rozwoju badań żywności oraz sprawdzania jej jakości.

Z powodu, że jest to tak istotna dla zdrowia i życia wielu ludzi instytucja wprowadza się coraz więcej rozporządzeń które mają za zadanie poprawić działanie, bezpieczeństwo oraz estetykę pracy laboratorium.

Na podstawie tych rozporządzeń laboratorium biologiczne wymagania techniczne które musi spełnić. Jest to ważne nie tylko ze względu na prawidłowość działania laboratorium, ale również prawidłowość wykonywanych badań. Laboratorium mikrobiologiczne wymagania techniczne określa między innymi wyposażenie pomieszczeń w których wykonywane są badania, specyfikacje techniczne urządzeń oraz kwalifikacje jakie muszą posiadać osoby pracujące na tych stanowiskach.

Bardzo często zdarzają się również inspekcja GMP które ma określić czy dana instytucja przestrzega przepisów i rozporządzeń wydawanych przez odpowiedzialne organy. Inspekcja GMP sprawdza również dokumentację wykonywaną przez pracowników w tym audyty laboratoryjne oraz wszelkie sprawozdania. Ma to za zadanie wykryć wszelkie nieścisłości a co za tym idzie możliwe błędy w badaniach.

Laboratorium mikrobiologiczne wymagania techniczne to również zagadnienia związane z dokumentacją. Jej odpowiednie prowadzenie jest o tyle istotne, ponieważ to na jej podstawie wykonuje się wiele poprawek w żywności czy kosmetykach. Przy wykonywaniu badań i dokumentacji bardzo ważne jest posiadanie kilku istotnych umiejętności. S

zkolenie audyt laboratorium pozwolą nie tylko zdobyć wiedzę merytoryczną ale i praktyczną która jest tak potrzebna w tym zawodzie. Szkolenie audyt laboratorium sprawi, że gdy znów pojawi się inspekcja GMP, nie będzie błędów w dokumentacji a co za tym idzie konsekwencji z tym związanych. Szkolenia nie tylko podnoszą kwalifikacje pracowników, ale wpływają na kondycję i działanie całego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.