Jak przyspieszyć codzienne działania w programie Excel?

Pracę z arkuszami kalkulacyjnymi warto sobie uprościć. Wiele rzeczy można robić szybciej i sprawniej, jeśli zna się możliwości programu. Kto sporadycznie korzysta z Excela, może nie odczuwać takiej potrzeby. Jednak, pracując na nim codziennie np. w księgowości czy w dziale HR, potrzebuje się ułatwień.

zdjęcie - (the_title())


Jak przyspieszyć codzienne działania w programie Excel?

Pracę z arkuszami kalkulacyjnymi warto sobie uprościć. Wiele rzeczy można robić szybciej i sprawniej, jeśli zna się możliwości programu.

Kto sporadycznie korzysta z Excela, może nie odczuwać takiej potrzeby. Jednak, pracując na nim codziennie np. w księgowości czy w dziale HR, potrzebuje się ułatwień. Te ułatwienia stanowią narzędzia, funkcje i inne możliwości.

Tabele przestawne w pracy z Excelem

Jedną z ważnych umiejętności jest praca z tabelami przestawnymi. To bardzo pomocne narzędzie. Jest możliwość przestawiania wybranych wierszy i kolumn. Nie narusza to danych źródłowych. By dobrze opanować podstawy tego narzędzia, można iść na szkolenie tabele przestawne. Obsługa ich nie będzie wtedy żadnym problemem.

Korzystanie z nich jest dużą pomocą, kiedy trzeba przedstawić dane i analizować je. Prezentowanie wybranych danych jest znacznie szybsze dzięki takim tabelom. Nie wszystkie narzędzia są wyzwaniem. Są i prostsze np. autokorekta. Wykorzystując jej możliwości, można przyspieszyć swoją pracę.

Korzystanie z funkcji programu Excel

Program Excel służy przede wszystkim do robienia różnych zestawień i obliczeń. Doskonała jego obsługa wiąże się z tym, że ktoś ukończył szkolenie Excel zaawansowany. Jednak już od pierwszej styczności z programem można ułatwiać sobie pracę. Jest dużo szybciej, jeśli korzysta się z funkcji matematycznych. W grupie tych funkcji znajdują się np. takie jak SUMA, ILOCZYN czy SUMA. JEŻELI.

Są też funkcje do zaokrąglania liczb w górę i w dół. Bez względu na to, kto i dla jakich celów korzysta z Excela, ułatwi sobie pracę, poznając funkcje tekstowe i wyszukiwań. Kiedy wykorzystuje się Excel w HR, to mogą się przydać niektóre funkcje statystyczne. Pozwolą dokonać szybszych wyliczeń.

Poza funkcjami i narzędziami warto też mieć na uwadze skróty klawiszowe. Różne czynności wykonuje się dzięki nim szybciej. Łatwiej jest np. poruszać się po arkuszach kalkulacyjnych. Tych skrótów jest dużo. Część pozna się na szkoleniu z Excela, część wcześniej przy okazji szukania możliwości przyspieszania pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.