Jak starać się o odszkodowanie za służebność przesyłu?

Służebność przesyłu to temat ciężki dla wielu osób. Dlaczego? O co tutaj dokładniej chodzi? Cóż ważne jest na pewno to, że zasadniczo firmy dążą do tego raczej, aby nie płacić za użytkowanie czyichś gruntów.

zdjęcie - (the_title())


Jak starać się o odszkodowanie za służebność przesyłu?

Służebność przesyłu to temat ciężki dla wielu osób. Dlaczego? O co tutaj dokładniej chodzi? Cóż ważne jest na pewno to, że zasadniczo firmy dążą do tego raczej, aby nie płacić za użytkowanie czyichś gruntów. Czy na takiej zasadzie można domagać się od nich odszkodowania? Co to jest w zasadzie odszkodowanie a co to jest wynagrodzenie za służebność przesyłu? O tym właśnie powiemy pokrótce poniżej...

Szkolenia - najważniejsze źródło wiedzy

Trzeba jednak podkreślić, że jest dość spory temat, którego nie da się określić w jednym artykule. Dlatego też naprawdę warto zainwestować w szkolenie służebność przesyłu oraz szkolenie prawo energetyczne.

Ustanowienie służebności przesyłu a co gorsza - uregulowanie różnych problemów sprzed lat zajmuje często naprawdę wiele czasu i wiąże się tak naprawdę z wieloma nieprzyjemnościami. Wiedząc zaś, jak dokładniej wszystko funkcjonuje, firma będzie miała zdecydowanie większe narzędzia ku temu, aby poradzić sobie z klientami niechcącymi na ich nieruchomości mieć do czynienia ze służebnością przesyłu.

Odszkodowanie za służebność przesyłu

No właśnie - trzeba tu podkreślić, że odszkodowanie za służebność przesyłu można uzyskać tylko i wyłącznie w kilku szczególnych przypadkach. Pierwszy z nich to straty poniesione w wyniku stawiania bądź naprawiania czy użytkowania danego przedmiotu służebności przesyłowej.

Dalej będzie to oczywiście odszkodowanie za niewłaściwe użytkowanie takiej służebności czyli np. jeśli mamy podejrzenia że firma korzysta z danych urządzeń w celach prywatnych itp. Warto jednak dodać, że na wystąpienie o takie odszkodowanie nie mamy wiele czasu, ponieważ zależnie od dokładnego przypadku roszczenia takie będą się przedawniały po 3 albo 6 latach.

Znacznie częściej natomiast mamy do czynienia z wynagrodzeniem za nieumowne korzystanie ze służebności. Przykładowo kupiliśmy dom, dopiero sprawdzamy, co należy do naszej nieruchomości i po kilku miesiącach odkrywamy, że pod domem biegnie rurociąg, na który firma nie podpisała z nami umowy. Mamy prawo się domagać wynagrodzenia za ten czas.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.