Jak uniknąć ryzyka w zarządzaniu projektem budowlanym?

Nie ma inwestycji, która nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Nawet samo życie wiąże się na każdym kroku z ryzyskiem wystąpienia niespodziewanego zdarzenia. Ryzyko towarzyszy nam od zarania dziejów.

zdjęcie - (the_title())


Jak uniknąć ryzyka w zarządzaniu projektem budowlanym?

Nie ma inwestycji, która nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Nawet samo życie wiąże się na każdym kroku z ryzyskiem wystąpienia niespodziewanego zdarzenia. Ryzyko towarzyszy nam od zarania dziejów. Jednak, gdyby przejmować się tym, że istnieje jakieś ryzyko, nikt nie zdołałby zmotywować się do osiągnięcia dowolnych rzeczy.

Czasami pomimo wysokiego ryzyka uzyskanie korzyści jest tak przemawiające, że ułatwia decyzję o podjęciu ryzyka mimo wszystko. Ryzyko - czyli możliwość utraty zainwestowanego czasu/pieniędzy/wysiłku, jest to potencjalny bilans ujemny w przypadku, kiedy nasze przedsięwzięcie się nie powiedzie.

Czy zatem można uniknąć ryzyka? Czy można uniknąć strat w dowolnym przedsięwzięciu? Ryzyko nie daje gwarancji wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń - dopuszcza jednak taką możliwość i poddaje w zapytanie szereg czynności, jakie należałoby podjąć, aby tego ryzyka uniknąć. Szczególnie ważnym rodzajem ryzyka jest to związane z życiem i zdrowiem ludzi.

W budownictwie, zanim przystąpi się do realizacji projektu, należy dokładnie oszacować wszelkie typy ryzyka. Szkolenie budownictwo porusza temat ryzyka związanego z budowlanymi projektami i pokazuje, na co w szczególności należy zwrócić uwagę podczas tworzenia biznesplanów, projektów wstępnych, zanim zaczniemy się ubiegać o przyznanie pozwoleń i zgód administracyjnych.

Szkolenia projekt inwestycyjny pomagają stworzyć projekt spełniający wszystkie założenia niezbędne do udzielenia wymaganych pozwoleń. Warsztaty pomagają rozpisać sytuacje, w których najbardziej jesteśmy narażeni na sprawdzenie się najryzykowniejszych scenariuszy. Stąd, ważne jest to, co reprezentuje szkolenie z zarządzania ryzykiem.

Oprócz wymienienia sytuacji, w których istnieje określone ryzyko, należy zawsze mieć plan, który pozwoli zareagować szybko i adekwatnie do takiej sytuacji, zmniejszając konsekwencje skutków wystąpienia zdarzeń opisanych przez dane ryzyko. Zarządzanie ryzykiem nie musi być trudne, jeśli wiemy, gdzie szukać odpowiedniego zaplecza przepisowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.