Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele przeróżnych szkoleń, które umożliwiają nam podniesienie naszych kompetencji i możliwości a w efekcie – poprawienie działalności naszej firmy oraz nas jako szefów czy pracowników. doskonałym przykładem jest tutaj chociażby szkolenie z zarządzania ryzykiem, które uczy nas podejmować odważne decyzje, podnosić się po porażce i zmienić swój typ myślenia a także dobrze oszacowywać spodziewane zyski i straty.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.
Uczestników tego szkolenia interesują się również:
Słowem – takie szkolenia to po prostu często przepis na sukces. Czasem jednak okazuje się, że nic z takiego kursu nie wyniesiemy…Czy to zawsze jest nasza wina?
Kiepskie szkolenia z zarządzania ryzykiem
Nie do końca. Czasem bowiem natrafimy na szkolenie, które po prostu od początku do końca jest źle przeprowadzone. Wówczas niestety jedynym efektem takiego szkolenia jest nasza frustracja oraz utrata pieniędzy. Co możemy zrobić, żeby do tego nie doszło? Jak wybrać naprawdę dobre szkolenie z zarządzania ryzykiem?
1) organizator
Koniecznie musimy poznać kim jest osoba prowadząca dane szkolenie z zarządzania ryzykiem. Warto zapoznać się z jej kompetencjami, doświadczeniem, ukończonymi szkoleniami. Czasem warto nawet poświęcić nieco czasu na to, aby podjechać do siedziby danej organizacji zajmującej się szkoleniami i osobiście porozmawiać z osobą odpowiedzialną za całość.
2) sposób organizacji szkolenia
Spójrzmy także na to, w jaki sposób zostało zorganizowane dane szkolenie z zarządzania ryzykiem. Czy na pewno ilość dni, poruszane tematy są sensowne? Czy forma szkolenia – wykład, interaktywne zadania itp. – na pewno nam odpowiadają? Czy są przewidziane stosowne przerwy? Ważny jest także fakt, czy jest to szkolenie zamknięte, a zatem odbywające się w ścianach jednej firmy, czy też otwarte?
3) opinie innych
Trzeba jeszcze stanowczo podkreślić, że całkiem istotne powinny być dla nas opinie innych osób – czy to w postaci oficjalnych referencji czy też nawet komentarzy w Internecie. Powtarzające się negatywne oceny mogą nam dać do myślenia.