Jak wybrać dobre szkolenie z zarządzania ryzykiem?

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele przeróżnych szkoleń, które umożliwiają nam podniesienie naszych kompetencji i możliwości a w efekcie – poprawienie działalności naszej firmy oraz nas jako szefów czy pracowników. doskonałym przykładem jest tutaj chociażby szkolenie z zarządzania ryzykiem, które uczy nas podejmować odważne decyzje, podnosić się po porażce i zmienić swój typ myślenia a także dobrze oszacowywać spodziewane zyski i straty. Słowem – takie szkolenia to po prostu często przepis na sukces. Czasem jednak okazuje się, że nic z takiego kursu nie wyniesiemy…Czy to zawsze jest nasza wina?

zdjęcie - Jak wybrać dobre szkolenie z zarządzania ryzykiem?
 
Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele przeróżnych szkoleń, które umożliwiają nam podniesienie naszych kompetencji i możliwości a w efekcie - poprawienie działalności naszej firmy oraz nas jako szefów czy pracowników. doskonałym przykładem jest tutaj chociażby szkolenie z zarządzania ryzykiem, które uczy nas podejmować odważne decyzje, podnosić się po porażce i zmienić swój typ myślenia a także dobrze oszacowywać spodziewane zyski i straty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Słowem - takie szkolenia to po prostu często przepis na sukces. Czasem jednak okazuje się, że nic z takiego kursu nie wyniesiemy...Czy to zawsze jest nasza wina?

Kiepskie szkolenia z zarządzania ryzykiem

Nie do końca. Czasem bowiem natrafimy na szkolenie, które po prostu od początku do końca jest źle przeprowadzone. Wówczas niestety jedynym efektem takiego szkolenia jest nasza frustracja oraz utrata pieniędzy. Co możemy zrobić, żeby do tego nie doszło? Jak wybrać naprawdę dobre szkolenie z zarządzania ryzykiem?

1) organizator
Koniecznie musimy poznać kim jest osoba prowadząca dane szkolenie z zarządzania ryzykiem. Warto zapoznać się z jej kompetencjami, doświadczeniem, ukończonymi szkoleniami. Czasem warto nawet poświęcić nieco czasu na to, aby podjechać do siedziby danej organizacji zajmującej się szkoleniami i osobiście porozmawiać z osobą odpowiedzialną za całość.

2) sposób organizacji szkolenia
Spójrzmy także na to, w jaki sposób zostało zorganizowane dane szkolenie z zarządzania ryzykiem. Czy na pewno ilość dni, poruszane tematy są sensowne? Czy forma szkolenia - wykład, interaktywne zadania itp. - na pewno nam odpowiadają? Czy są przewidziane stosowne przerwy? Ważny jest także fakt, czy jest to szkolenie zamknięte, a zatem odbywające się w ścianach jednej firmy, czy też otwarte?

3) opinie innych
Trzeba jeszcze stanowczo podkreślić, że całkiem istotne powinny być dla nas opinie innych osób - czy to w postaci oficjalnych referencji czy też nawet komentarzy w Internecie. Powtarzające się negatywne oceny mogą nam dać do myślenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.