Jak wygląda proces tworzenia funduszu socjalnego w pracy?

W wielu firmach prowadzony jest tak zwany Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Nie każdy wie jednak czym tak naprawdę jest ów fundusz oraz na jakich zasadach funkcjonuje. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie każdy pracownik będzie uprawniony do pobierania świadczeń socjalnych.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda proces tworzenia funduszu socjalnego w pracy?

W wielu firmach prowadzony jest tak zwany Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Nie każdy wie jednak czym tak naprawdę jest ów fundusz oraz na jakich zasadach funkcjonuje. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie każdy pracownik będzie uprawniony do pobierania świadczeń socjalnych.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych musi zostać obligatoryjnie uchwalony przez pracodawcę, jeżeli zatrudnia on minimum pięćdziesięciu pracowników zatrudnionych na pełen etat. Każdy, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat funduszu świadczeń powinien zainteresować się szkoleniem takim jak szkolenie Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2016.

Tego rodzaju kurs w szczególności przyda się osobom zatrudnionym w dziale kadr oraz płac. Na pewno warto byłoby brać udział w kursach, które organizowane są przez odpowiednio wykwalifikowanych oraz należycie doświadczonych szkoleniowców.

Im większa liczba rekomendacji oraz pozytywnych opinii o danej firmie, tym większe szanse na to, że uda nam się wziąć udział w kursie profesjonalnym i skutecznym. Dobrym pomysłem byłoby przejrzenie stron internetowych poszczególnych firm szkoleniowych. Świetnym wyborem będzie udział w kursach, które są certyfikowane.

Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia dofinansowane ze środków unijnych mają szansę zakończyć się powodzeniem i przynieść oczekiwane rezultaty.

Z całą pewnością każdy pracownik powinien wiedzieć, że udział w kursach i szkoleniach musi być regularny oraz systematyczny. Jedynie wówczas kursy będą mogły przynieść oczekiwane rezultaty. Oczywiście największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa.

Prawo pracy szkolenie Warszawa jest jedną z ciekawych propozycji szkoleniowych, którą z całą pewnością odnajdziemy w stolicy. Szkolenia dostępne są w różnych wariantach cenowych, dlaczego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli możemy, wybierzmy się na szkolenia weekendowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.