Jak wygląda profesjonalna prezentacja?

Tworzenie prezentacji to jedna z kluczowych umiejętności w pracy biurowej. Trzeba ją posiadać i to na wysokim poziomie. To, jak się wykona prezentację, jest równie ważne, jak to, co chce się przekazać. Pobieżna wiedza na temat PowerPointa nie wystarczy.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda profesjonalna prezentacja?

Tworzenie prezentacji to jedna z kluczowych umiejętności w pracy biurowej. Trzeba ją posiadać i to na wysokim poziomie. To, jak się wykona prezentację, jest równie ważne, jak to, co chce się przekazać. Pobieżna wiedza na temat PowerPointa nie wystarczy.

Doskonała znajomość programu PowerPoint

Jakość wykonania prezentacji ma wpływ na to, jak zostanie ona odebrana. Powinna robić dobre wrażenie i zaciekawić. Profesjonalne wykonanie świadczy o kompetencji kogoś, kto dokonuje prezentacji. Program do jej tworzenia trzeba poznać gruntownie. W tym szkolenie PowerPoint jest bardzo pomocne. Podstawowy warunek wykonania profesjonalnej prezentacji to umieć wykorzystać możliwości oferowane przez program.

Estetycznie wykonana prezentacja

Ważne są przede wszystkim dwie rzeczy. To estetyka i atrakcyjność prezentacji. Na te dwie cechy składa się wiele mniejszych. Estetyka to czytelność slajdów, trafny dobór kolorów, zachowanie umiaru. Umiar dotyczy tego, co umieści się na slajdach. Nie może być zbyt wielu informacji na jednym. Nie powinno być także zbyt wielu kolorów w prezentacji.

Jak zaciekawić odbiorców prezentacji?

Slajdy są atrakcyjne, jeśli pamięta się o ich urozmaicaniu. Ważne jest, by prezentować informacje w różnej formie, czyli nie tylko tekst, ale i np. wykresy. Najwięcej o wykresach wie ktoś, kto ukończył szkolenie z Excela, bo w tym programie się je wykonuje. Wykonany w Excelu wykres można przenieść do PowerPointa.

Urozmaiceniu służą także zdjęcia, grafiki, tabele. W PowerPoincie można uzyskiwać różne ciekawe efekty. Nie należy jednak z tym przesadzać. Profesjonalna biznesowa prezentacja musi być poważna i na wysokim poziomie. Elementy humorystyczne też są wskazane, ale wtedy, kiedy można sobie na nie pozwolić. I też musi być zachowany odpowiedni poziom.

Atrakcyjność prezentacji oraz estetyka to dwie równie ważne cechy. Musi być ona i dynamiczna, ciekawa, ale też estetyczna i na wysokim poziomie. Trzeba temu sprostać. Dlatego dla osób wykonujących różnego rodzaju pracę biurową równie ważne, jak szkolenie MS Word, jest poznanie programu do prezentacji. Różne zadania wymagają znajomości różnych programów. Kiedy pojawi się konieczność wykonania prezentacji, to nie powinno być to problemem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas,  dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!

Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.