Jak zachować najwyższe standardy przy produkcji wyrobów farmaceutycznych?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele uwagi należy poświęcić poszczególnym etapom procesu produkcji leków. Ze względu na ich wykorzystanie oraz sposób działania na nasz organizm ogromną rolę w produkcji odgrywa czystość środowiska oraz unikanie zanieczyszczenia substancji.

zdjęcie - (the_title())


Jak zachować najwyższe standardy przy produkcji wyrobów farmaceutycznych?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele uwagi należy poświęcić poszczególnym etapom procesu produkcji leków. Ze względu na ich wykorzystanie oraz sposób działania na nasz organizm ogromną rolę w produkcji odgrywa czystość środowiska oraz unikanie zanieczyszczenia substancji oraz sprzętu wykorzystywanego w trakcie wykonywania prac.

Dlatego prace te wykonywać mogą tylko osoby posiadające odpowiednie wykształcenie, które w swoim naukowym dorobku posiadają szkolenie bezpieczeństwo farmakoterapii i wiedzą w jaki sposób wykonywać poszczególne zadania zgodnie z protokołem.

Do zadań pracowników zatrudnionych na danym stanowisku należy nie tylko przeprowadzanie kolejnych etapów produkcji, ale także nadzór nad wyposażeniem pomiarowym, kontrola ważności poszczególnych surowców oraz sprzętów wykorzystywanych w pracy. Widzimy zatem, że praca ta nie należy do najprostszych i wymaga ogromnej ilości uwagi i odpowiedzialności.

Zatrudnienie najlepszej kadry jest niezbędne, aby uniknąć takich sytuacji jak reklamacja produktu leczniczego. Może być to związane z zaobserwowaniem przez klienta zabrudzenia lub zanieczyszczenia substancji leczniczej, która powinna mieć zachowane odpowiednie standardy. To właśnie odpowiedni pracownicy na wyżej wymienionych stanowiskach mają szansę zapobiec takim wydarzeniom dzięki wykonywaniu swojej pracy zgodnie z zaleceniami oraz zasadami ogólnie przyjętymi.

Oczywiście ważne jest również wykonywanie szczegółowej kontroli pracowników oraz badanie czystości środowiska pracy. Za zadania te odpowiedzialni powinni być audytorzy wewnętrzni oraz zewnętrzni. Ich rola ma bardzo duże znaczenie ze względu na możliwość obiektywnie wykonanej oceny pracowników oraz warunków sanitarnych w danym laboratorium lub na hali produkcyjnej.

W dzisiejszych czasach bardzo dużą rolę ma wykonywanie takich kontroli, ponieważ pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa środków trafiających na polski rynek. Mamy również możliwość zwiększenia jakości produktów, z których wszyscy korzystamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.