Jaka jest definicja łańcucha dostaw?

Łańcuch dostaw jest jednym z podstawowych elementów zarządzania i prowadzenia działalności. To dzięki odpowiedniemu planowaniu i przygotowaniu możemy przewidzieć sytuację na rynku i przygotować firmę na spadki i wzrosty sprzedaży.

zdjęcie - Jaka jest definicja łańcucha dostaw?

Jaka jest definicja łańcucha dostaw?

Łańcuch dostaw jest jednym z podstawowych elementów zarządzania i prowadzenia działalności. To dzięki odpowiedniemu planowaniu i przygotowaniu możemy przewidzieć sytuację na rynku i przygotować firmę na spadki i wzrosty sprzedaży.

Bardzo ważne jest aby zajmujących się tego typu kwestiami umieć odpowiednio rozplanować wszelkie elementy, przygotowywać dostawy terminowo i dbać o to by klienci byli zadowoleni z efektów naszej pracy.

W łańcuchu dostaw kluczowe jest również zadbanie o strukturę podmiotów które mają określone zadania w tej dziedzinie i wszystkie wykonywane były w terminie i z należytą dokładnością. Osoby odpowiedzialne za łańcuch dostaw bardzo często mają również wpływ, na zbieranie informacji i opinii od klientów jeśli chodzi o wykonywanie zadań i zadowolenie z ich realizacji.

Kluczowa w tym celu jest komunikatywność i odpowiednie podejście do klienta, aby był on zadowolony z naszej pracy. W dostawach, szczególnie międzynarodowych ważne jest również abyśmy zadbali o odpowiednią dokumentację, bez której nasze towary nie przekroczą granicy i nie zostaną wysłane do odbiorcy.

Znajomość przepisów prawnych staje się więc kluczowa i nie ma możliwości aby osoba odpowiedzialna za transport takiej wiedzy nie posiadała. Aby zwiększyć indywidualne umiejętności kluczowe są kursy i szkolenia, dzięki którym każdy pracownik będzie efektywny w tym co robi.

Szkolenie incoterms i szkolenia intrastat 2016, poruszają między innymi zagadnienia związane z przepisami i obowiązkami przewoźników i dystrybutorów których towary opuszczają kraj. Szkolenia intrastat 2016 poruszają również kwestie specjalnych rozporządzeń które dotyczą konkretnych krajów lub całej Unii Europejskiej oraz tłumaczą kwestie specjalistycznych przepisów o przewozie towarów niebezpiecznych czy wielkogabarytowych.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie porusza natomiast kwestie odpowiedniego przygotowywania dokumentacji i zarządzania transportem w firmie. Należy również pamiętać że wybierając zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, szkolenie incoterms i szkolenia intrastat 2016, Musimy być pewni że osoby które je przeprowadzają są odpowiedzialni i posiadają wiedzę niezbędną w tym celu.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.