Jakie aspekty finansów muszą znać pracownicy administracji?

Nie ulega wątpliwości, że praca w administracji publicznej jest bardzo odpowiedzialna i wymaga znajomości dużej ilości przepisów. Każdy pracownik zatrudniony w administracji publicznej musi znać przepisy Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego.

zdjęcie - (the_title())


Jakie aspekty finansów muszą znać pracownicy administracji?

Nie ulega wątpliwości, że praca w administracji publicznej jest bardzo odpowiedzialna i wymaga znajomości dużej ilości przepisów. Każdy pracownik zatrudniony w administracji publicznej musi znać przepisy Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby też znać przepisy Kodeksu pracy czy Kodeksu cywilnego.

Przepisy tychże Ustaw przydają się bowiem bardzo często w kontaktach z petentami. Nie da się jednak ukryć, że znajomość wyżej wspomnianych kodeksów bardzo często może być niewystarczająca.

Z całą pewnością można bowiem stwierdzić, że dobrze byłoby znać również przepisy prawa finansowego. Warto jednak mieć na uwadze, że sama znajomość podstaw prawa finansowego nierzadko nie jest wystarczająca do tego by móc pracować w administracji publicznej. Dlaczego?

Jeżeli bowiem pracujemy w urzędzie skarbowym, musimy znać również podstawowe zasady jakimi rządzą się finanse i rachunkowość. Osobie po studiach administracyjnych, bez wykształcenia w kierunku finansów może być trudno poznać wszystkie aspekty finansów. Na szczęście znajomość wszystkich aspektów finansów nie jest w pracy administratywisty konieczna. Z całą pewnością trzeba zaznaczyć, że pracownikom administracji publicznej mogą pomóc różnego rodzaju szkolenia i kursy.

Finanse dla niefinansistów szkolenie to tylko jedna z interesujących propozycji szkoleń dla pracowników szeroko pojętej administracji publicznej. Na tego rodzaju kursie pracownik ma szansę poznać najważniejsze instrumenty finansowe. Dowie się on również czym charakteryzuje się rynek papierów wartościowych w Polsce.

Dobrze byłoby również, gdyby szkolenie takie było połączone ze szkoleniem ze znajomości Excela. Excel jest bowiem bardzo przydatny w pracy administratywisty. Nie ulega wątpliwości, że szkolenia, aby były skuteczne, muszą być prowadzone przez odpowiednio doświadczonego i wyedukowanego szkoleniowca. Unikajmy szkoleń, które mają być prowadzone przez osobę bez odpowiednich kwalifikacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.