Jakie badania musi przejść kosmetyk zanim trafi do sklepu?

Każdy z nas używa kosmetyków – nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to właśnie kosmetyki umożliwiają nam pielęgnację skóry, twarzy, dzięki nim prezentujemy się ładnie i elegancko. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jakie badania muszą wcześniej przejść takie kosmetyki? Jak i kto bada je w firmie?

zdjęcie - (the_title())


Jakie badania musi przejść kosmetyk zanim trafi do sklepu?

Każdy z nas używa kosmetyków - nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to właśnie kosmetyki umożliwiają nam pielęgnację skóry, twarzy, dzięki nim prezentujemy się ładnie i elegancko. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jakie badania muszą wcześniej przejść takie kosmetyki? Jak i kto bada je w firmie? Odpowiedź na te pytania warto znać bez względu na to, czy pracujemy dla danej firmy czy też po prostu jesteśmy klientem sklepu.

Szkolenia z kosmetyki - ważna inwestycja

Warto jednak w tym momencie podkreślić, że poniżej na pewno nie uda nam się wyczerpać absolutnie całego zagadnienia badania kosmetyków przed ich dopuszczeniem do sprzedaży. Warto zatem zaznaczyć, że konieczne wydaje się zatem zainwestowanie w odpowiednie szkolenia z kosmetyki, szczególnie dla osób, które zasadniczo będą właśnie pracowały z kosmetykami.

Badanie kosmetyków

Wróćmy jednak teraz do meritum zagadnienia, a mianowicie do omówienia pokrótce wszystkich badań, jakie musi przejść dany kosmetyk l, any zostać dopuszczonym do sprzedaży. Na początek należy tutaj podkreślić, że takie kosmetyki badane są już w zasadzie na etapie poszczególnych surowców.

Określa to w tym przypadku tutaj akurat aneks 15 GMP, który mówi o konieczności walidacji i kwalifikacji poszczególnych surowców. Generalnie warto w tym momencie podkreślić, że zasadniczo to naprawdę wiele różnych dokumentów i rozporządzeń rreguluje proces wytwarzania kosmetyków. Wymienić można tu chociażby takie dokumenty jak Prawo Kosmetyczne, zasady GMP czy też GHP.

Jak na razie opisaliśmy jednak tylko to, że generalnie kosmetyk badany jest kilka razy. Warto jednak powiedzieć więcej - jest on badany naprawdę pod eoznym kątem. Przede wszystkim znajdują się tutaj badania czystości sensu stricte, badania chemiczne, mikrobiologiczne, fizyczne.

Co więcej każdy kosmetyk musi być dobrze przebadany pod kątem właściwości alwrgizijacych oraz oczywiście tego, czy spełnia wszystkie wymagania oraz czy daje pożądane efekty. Kosmetyki również badane są pod kątem ich wpływu na środowisko, skutków ubocznych itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Mamy w Gammie doświadczenie we wprowadzaniu trybu pracy zdalnej w organizacjach. Powołaliśmy zespół ekspertów rozwijających i doskonalących zdalne rozwiązania.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.