Jakie funkcje excela przydadzą nam się w codziennej pracy?

Excel jest jednym z najbardziej znanych programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Wiele osób zna ten program właśnie jako narzędzie do szybkiego i prostego obliczania i tworzenia zestawień czy wykresów wraz z danymi.

zdjęcie - (the_title())


Jakie funkcje excela przydadzą nam się w codziennej pracy?

Excel jest jednym z najbardziej znanych programów do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Wiele osób zna ten program właśnie jako narzędzie do szybkiego i prostego obliczania i tworzenia zestawień czy wykresów wraz z danymi.

Już w szkole podstawowej dzieci są zaznajamiane z tym programem, aby mogły stopniowo poznawać choć niektóre z jego funkcji. Które z nich naprawdę warto poznać? Jakie funkcje tego programu mogą przydać się każdemu z nas na co dzień?

Większość z nas nawet nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wiele ciekawych i wartościowych funkcji posiada nawet podstawowa wersja programu excel. Arkusz kalkulacyjny excel w hr nie służy bowiem jedynie do tworzenia prostych obliczeń.

W rzeczywistości za jego pomocą możemy tworzyć niezwykle skomplikowane obliczenia matematyczne, w tym choćby macierze czy obliczać całki. Jednak większość z nas nie potrzebuje tak skomplikowanych działań wykonywać na co dzień. Do czego więc może przydać się nam ten program w codziennej pracy?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że program ten umożliwia łatwe i przyjemne tworzenie baz danych. Możemy w nim stworzyć wygodną bazę klientów, towarów czy produktów, a także innych dowolnych danych. Wyszukiwanie poszczególnych informacji nawet w wielotysięcznej bazie nie stanowi zaś najmniejszego problemu, podobni jak segregowanie danych wg dowolnie wybranych kryteriów.

To z pewnością jedna z najbardziej przydatnych i najczęściej wykorzystywanych funkcji w wielu różnych firmach. Jednak nie tylko w pracy wykorzystujemy te możliwości. Wielu z nas chętnie korzysta z nich również w prowadzeniu gospodarstwa domowego, np. tworząc zestawienia comiesięcznych opłat itd.

Niektóre funkcje excela mogą okazać się bardzo pomocne w prowadzeniu gospodarstwa domowego, ale najchętniej wykorzystujemy go w pracy nie tylko do tworzenia baz danych, ale również do tworzenia różnorodnych wykresów czy innego graficznego przedstawiania wybranych informacji. Nawet przy podstawowej obsłudze tego programu możemy znaleźć wiele przydatnych funkcji, z których chętnie będzie korzystać większość z nas.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.