Jakie funkcje Excela przydają się w dziale personalnym?

Dobra znajomość programu Excel pozwala uprościć pracę. Trzeba umieć korzystać z różnych narzędzi. Dużą pomocą są też funkcje. Nie trzeba znać wszystkich funkcji, bo i nie wszystkie są w pracy działu kadr potrzebne. Znać trzeba te podstawowe.


Jakie funkcje Excela przydają się w dziale personalnym?

Dobra znajomość programu Excel pozwala uprościć pracę. Trzeba umieć korzystać z różnych narzędzi. Dużą pomocą są też funkcje.

Nie trzeba znać wszystkich funkcji, bo i nie wszystkie są w pracy działu kadr potrzebne. Znać trzeba te podstawowe. Nawet te są dużym ułatwieniem. Szkolenie Excel zaawansowany to możliwość poznania też bardziej zaawansowanych. Niektóre z nich mogą się przydać w dziale HR.

Funkcje Excela matematyczne i wyszukiwań

Duże znaczenie dla działu kadr mają funkcje matematyczne, które ułatwiają liczenie. Druga ważna grupa to wyszukiwania. W dużej ilości danych trzeba umieć szybko znaleźć to, co jest potrzebne.

Bardzo często wykorzystywana jest więc funkcja WYSZUKAJ. PIONOWO. Pozwala ona szybko odszukać potrzebny element w wybranym zakresie danych. Kiedy Excel w HR jest wykorzystywany, to bardzo ważną jest też funkcja SUMA. Pozwala szybko zsumować duże ilości liczb. To funkcja matematyczna. Nieco trudniejszą w zastosowaniu jest SUMA. JEŻELI. Także należy do tych najbardziej potrzebnych.

Inne funkcje ważne w dziale HR

W pracy w dziale personalnym przydają się także funkcje tekstowe oraz z grupy data i godzina. Warto znać także niektóre statystyczne np. LICZ. JEŻELI. Zliczane są te komórki, które spełniają określone kryteria.

Funkcje tekstowe i dotyczące dat są tak samo ważne, jak matematyczne i wyszukań. Znać je dobrze, przejść szkolenie tabele przestawne, to konieczne, by móc być specjalistą HR. Funkcje dotyczą też takich tabel. Tego wszystkiego trzeba się nauczyć. Funkcje tekstowe nie mają na względzie jedynie dbania o estetykę.

Ułatwiają pracę. Jest np. funkcja PODSTAW, która pozwala umieścić nowy tekst na miejsce poprzedniego. Łatwo można dokonać zmiany. Daty mają duże znaczenie w dokumentach i zestawieniach tworzonych przez dział HR. Dlatego wszystkie takie funkcje warto znać.

Znając funkcje z tych wszystkich grup, te najprostsze i te nieco trudniejsze, pracuje się łatwiej. Usprawnianie pracy jest ważne, bo obowiązków w tym dziale ma się mnóstwo. Myśląc o karierze w HR, trzeba zgłębiać znajomość programu Excel.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.