Jakie obowiązki ma administrator obiektu?

Niegdyś zarządcami nieruchomości były spółdzielnie mieszkaniowe. Teren danego osiedla w całości lub znacznej części należał do samych mieszkańców, a pozostały procent był dzierżawiony od miasta.

zdjęcie - (the_title())


Jakie obowiązki ma administrator obiektu?

Niegdyś zarządcami nieruchomości były spółdzielnie mieszkaniowe. Teren danego osiedla w całości lub znacznej części należał do samych mieszkańców, a pozostały procent był dzierżawiony od miasta. Zrzeszanie w spółdzielnie skutkowało tym, że mieszkańcy nie musieli się indywidualnie martwić o to, kto jest odpowiedzialny za cieknący dach czy ocieplenie budynku. Wszelkie prace remontowe pokrywane były z solidarnych opłat czynszowych.

Obecnie, gdy deweloperzy coraz częściej stawiają pojedyncze budynki, trudno jest mówić o zrzeszaniu się w spółdzielnie mieszkaniowe. Ich rolę przejęły zewnętrzne firmy odpowiedzialne za zarządzanie konkretnymi obiektami. Warto, aby ich pracownicy mieli nieruchomości szkolenia w jednym palcu.

Za co odpowiada administrator obiektu?

Na administratorze obiektu ciąży szereg różnorodnych obowiązków. Odpowiedzialny jest on między innymi za to, aby regularnie sprawdzać stan techniczny budynku. Oczywiście nie musi tego robić osobiście, może podnająć konkretną firmę, na przykład taką, która zna się na szczelności rur gazowych.

Ponadto podmiot zarządzający nieruchomością odpowiedzialny jest za to aby rozważnie planować inwestycje pod konkretne nieruchomości, do których zaliczają się chociażby remonty czy unowocześnienia. Warto także wskazać na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie na zarządzanie nieruchomością zgodnie z wizją jej właściciela.

Skąd czerpać wiedzę o rynku nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest niezwykle skomplikowany i osoba bez doświadczenia może czuć się mocno zagubiona w tym temacie. Każdy, kto chciałby poznać tajniki rynku powinien przejść kila szkoleń takich jak chociażby szkolenie windykacja należności czy też szkolenia dla pośredników nieruchomości.

Zwłaszcza szkolenia dla pośredników nieruchomości to ciekawa sprawa. Można na takim szkoleniu wiele się dowiedzieć jeżeli chodzi o branżę zarządzania nieruchomościami. Wiedza, którą przekazują eksperci w swojej dziedzinie szybciej zapada w pamięć, a dzięki atrakcyjnej formie zostaje na dłużej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.