Jakie obowiązki spoczywają na wytwórcach wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne – dzisiaj jest to bez mała prawdziwe słowo worek opisujące mniej więcej wszystko, co związane jest z medycyną, a nie jest lekiem ani suplementem diety. Nie oznacza to jednak, że standardy dotyczące jakości itp. są tutaj znacząco obniżone – wręcz przeciwnie czasem.

zdjęcie - (the_title())


Jakie obowiązki spoczywają na wytwórcach wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne - dzisiaj jest to bez mała prawdziwe słowo worek opisujące mniej więcej wszystko, co związane jest z medycyną, a nie jest lekiem ani suplementem diety. Nie oznacza to jednak, że standardy dotyczące jakości itp. są tutaj znacząco obniżone - wręcz przeciwnie czasem.

Szkolenie obowiązki wytwórców - wartościowy kurs

No właśnie - już na wstępie warto powiedzieć, że dość trudno jest tak po prostu tutaj opisać dokładnie, jakie wymogi musi spełnić każdy wytwórca wyrobów medycznych. W tym celu trzeba udać się na szkolenie poruszające tę tematykę.

A czego konkretniej dotyczy taki kurs? Na pewno omawiane są tam zagadnienia z zakresu prawa, mówiące chociażby o tym, kto może zostać dyrektorem takiej wytwórni, jakie musi mieć wykształcenie. Warto także powiedzieć, że każda wytwórnia ma przecież również swoją stronę księgową i pracowniczą - tu również obowiązuje praca na zmiany, normy godzin pracy, odpowiednie wykształcenie, strój itp.

No właśnie - mówiąc o stroju dotykamy pewnej istotnej sprawy, jakim jest bezpieczeństwo w takim zakładzie pracy. Tu obowiązkowa jest zarówno ochrona pracownika, jak i produktu oraz środowiska.

Przede wszystkim zatem każdy wytwórca wyrobów medycznych zobowiązany jest do takiego przestrzennego zorganizowania miejsca pracy, aby poszczególne stanowiska wzajemnie sobie nie przeszkadzały, ryzyko zakażenia, zanieczyszczenia było jak najmniejsze.

Ponadto konieczne jest także zorganizowanie stosownej wywózki odpadów, a także prowadzenie firmy według zasad GMP, przy czym oczywiście wymagana jest również dokumentacja GMP.

Nadzór nad wyposażeniem pomiarowym - dodatkowe szkolenia

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że wymagane jest nieraz także przeprowadzenie szkolenia z nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym. Chodzi o to przede wszystkim, że źle nadzorowane, niestety może spowodować nie tylko zepsucie się konkretnych wyrobów medycznych i straty dla firmy, lecz także znacząco osłabia to poziom bezpieczeństwa, narażając pracowników na wypadki w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.