Jakie programy komputerowe powinien znać każdy pracownik?

Niezmiernie ciężko jest dziś sobie wyobrazić pracę biurową na jakimkolwiek szczeblu bez umiejętności obsługi pakietu biurowego. Ma on naprawdę szerokie zastosowanie, lecz pomija się wiele z nich, nie skupiając dużej uwagi na Excelu.

zdjęcie - (the_title())


Jakie programy komputerowe powinien znać każdy pracownik?

Niezmiernie ciężko jest dziś sobie wyobrazić pracę biurową na jakimkolwiek szczeblu bez umiejętności obsługi pakietu biurowego. Ma on naprawdę szerokie zastosowanie, lecz pomija się wiele z nich, nie skupiając dużej uwagi na Excelu.

Jest to naprawdę istotny program, ponieważ znacznie może on usprawnić pracę w każdym biurze. Za sprawą wiedzy z obsługi arkusza kalkulacyjnego jesteśmy w stanie wykonać szereg działań, które w innych okolicznościach zajęłyby nawet kilka godzin. Mając opanowane stosowne formuły wiele kwestii, staje się znacznie prostsze.

Dzięki temu, że możemy posiłkować się podstawowymi funkcjami matematycznymi, nasza praca pozwala na szybką zdolność przeliczenia nawet dużych ilości danych. Co więcej, wszystko odbywa się w niezwykle przejrzystej formie tabelarycznej. Tym samym każdy użytkownik Excela ma możliwość w krótkiej chwili zdiagnozować błędy i wyeliminować je.

Program ma możliwość wyszukiwania poszczególnych rekordów oraz sortowania ich. Tym samym da się w miarę sprawnie odnaleźć interesujące nas dany. Oczywiście szkolenie excel zaawansowany oferuje coś znacznie więcej, lecz warto z niego skorzystać po oswojeniu się z tym prostymi funkcjami.

Program pozwala bowiem na zebranie interesujących nas danych nie tylko jako tabele, ale też pod postacią wykresów. Jest to zatem niezwykle sugestywnie zobrazowanie nasze obliczenia. Można również pokusić się o załączenie innych elementów dodatkowych w postaci tekstów, zdjęć, symboli lub nawet klipartów.

Pracę w biurze bardzo usprawniają też zawarte w programie gotowe szablony, które czynią pracę znacznie łatwiejszą. Tym samym stosując excel w HR czy w finansach możemy kreować lub ewidencjonować różnego typu raporty. Są też bardziej skomplikowane możliwości jak np. tabele przestawne, lecz wystarczy poświecić chwile i nie będą one stanowić dla nas tajemnicy.

Dzięki temu wszelkiego rodzaju praca o charakterze analitycznym będzie dużo przyjemniejsza. Z kolei za automatyzację naszej pracy odpowiedzialne są makry. Wprowadzając określone dane raz potem, można zautomatyzować szereg wykonywanych operacji.

Chociaż programów stosowanych w biurze może być wiele, lecz tak naprawdę pakiet biurowy to podstawa. Szczególnie mając opanowany arkusz kalkulacyjny, nie musimy sięgać po wiele innych nawet skomplikowanych programów. W nim bowiem możemy wykonać cała naszą pracę.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.