Jakie programy przydają się do analizy danych w firmie?

Obecnie decyzje w firmie coraz częściej podejmowane są przy pomocy analizy danych, a nie wyłącznie przez menadżerów i prezesów, którzy nie zawsze są obiektywni. Jest to możliwe dzięki najnowszym narzędziom i programom do analizy danych, które mogą ułatwić naszą pracę w firmie.

zdjęcie - (the_title())


Jakie programy przydają się do analizy danych w firmie?

Obecnie decyzje w firmie coraz częściej podejmowane są przy pomocy analizy danych, a nie wyłącznie przez menadżerów i prezesów, którzy nie zawsze są obiektywni. Jest to możliwe dzięki najnowszym narzędziom i programom do analizy danych, które mogą ułatwić naszą pracę w firmie. Excel w HR jest oczywistym wyborem, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

QlikView

Bardzo przydatne narzędzie, które działa szybko i umożliwia nam pracę z różnymi rodzajami danych. Możemy za jego pomocą przeprowadzić między innymi analizę trendów oraz drukować bardzo zaawansowane raporty, które pomogą nam w organizacji naszej pracy w przyszłości. Funkcji jest naprawdę wiele i jeśli raz wypróbujemy to narzędzie, nie będziemy w stanie pracować bez niego.

Qlik Sense

Działa jako świetne uzupełnienie QlikView i, co prawda, nie jest ono konieczne, ale z pewnością ułatwi nam pracę, więc warto się nad nim zastanowić. Oprócz tego, możemy go wykorzystać zamiast QlikView, jako główne narzędzie do analizy danych w firmie. Raporty ładują się bardzo szybko i możemy używać go zarówno na komputerach, jak i tabletach czy smartfonach, gdzie znajdziemy dedykowaną intuicyjną aplikację.

Microsoft Business Intelligence

Jest to platforma self-service, której można używać samodzielnie lub rozszerzyć o dodatkowe systemy. Program ten sprawdzi się doskonale w dużych firmach, bo ma on opcję dostarczania raportów zgodnie z ustalonym z góry planem.

Możemy w nim prowadzić analizy danych i próbować przewidzieć jak potoczą się losy naszej firmy. Jakby tego było mało, wszystkie dane są automatycznie przenoszona do bazy danych, dzięki czemu nigdy nie zgubimy żadnego raportu. Możemy używać go również z telefonu.

Microsoft Power BI

Bardzo proste i eleganckie rozwiązanie. Cały program jest bardzo prosty, więc każdy poradzi sobie z jego obsługą. Program pobiera dane z wyznaczonych źródeł i tworzy dla nas raporty i modele danych, dzięki którym zarządzanie firmą staje się jeszcze łatwiejsze. Tutaj również mamy programy, które pozwalają nam rozwijać program o dodatkowe funkcje.

Niezależnie od tego jaki program wybierzemy, musimy pamiętać o tym, żeby wyszkolić odpowiednio naszych pracowników. Możemy na przykład wysłać ich na szkolenie Power Query, czy jakiegokolwiek innego programu, na który się zdecydowaliśmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.